Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wrocławski startup zrewolucjonizuje przemysłowy druk 3D

3YOURMIND, producent oprogramowania, które w krótkim czasie stało się standardem dla technologii przemysłowego druku 3D w Europie, uzyskał finansowanie w wysokości 42 mln PLN. Dzięki tej inwestycji startup podwoi swój zespół, rozwinie ekspansję do USA i wejdzie na rynki azjatyckie.

3YOURMIND to startup technologiczny, który stworzył platformę IT dla przemysłowego druku 3D. W ciągu trzech lat zdobył stabilną pozycję na europejskim rynku, zyskując klientów takich jak Siemens czy Continental. Firma pozyskała kwotę 42 milionów złotych od grupy inwestorów: UVC Partners, VC Coparion, AM Ventures oraz TRUMPF. Inwestycja pozwoli na dalszy rozwój innowacyjnych narzędzi informatycznych dla druku 3D oraz zdynamizuje działalność startupu na rynkach amerykańskim i azjatyckim. Firma w najbliższym czasie podwoi liczebnie 40-osobowy zespół, rozbudowując zwłaszcza działy sprzedaży i IT.

“Nasze rozwiązania informatyczne odpowiadają na bardzo duże zapotrzebowanie wśród klientów z sektora przemysłowego w USA. Dzięki znacznemu powiększeniu naszego zespołu w Stanach Zjednoczonych, będziemy w stanie skuteczniej obsłużyć tamtejszy rynek” – mówi Aleksander Ciszek, prezes Zarządu 3YOURMIND.

Bariery związane z wdrażaniem druku 3D w produkcji pokonywane są dzięki ekspertom zatrudnionym we wrocławskim biurze 3YOURMIND. Stanowi ono centrum know-how o materiałach i technologiach druku 3D, niezbędnych do budowania inteligentnego oprogramowania. W oparciu o wiedzę i doświadczenie inżynierów z Wrocławia, zlokalizowany w Berlinie zespół IT tworzy rozwiązania informatyczne ułatwiające wykorzystanie technologii przyrostowych w produkcji przemysłowej.

Platforma 3YOURMIND stanowi spójny system pozwalający na sprawne zarządzanie plikiem CAD od jego powstania, aż do wydruku modelu w 3D. Dzięki tym rozwiązaniom firmy produkcyjne znacznie ułatwiają swoim pracownikom wykorzystanie druku 3D. Redukują koszty i czas związane z przepływem danych, a zarazem poprawiają stopień wykorzystania swoich drukarek. Dla firm, które są na etapie wdrażania druku 3D w produkcji, firma oferuje awangardowe narzędzie skanujące potężne bazy danych i wskazujące, które części są możliwe do wykonania w technologii przyrostowej, a także – co istotne – czy jest to ekonomicznie uzasadnione.

“3YOURMIND dostarcza system, który stanowi brakujące ogniwo w łańcuchu rozwoju przemysłowego druku 3D – mówi Markus Josten, dyrektor sprzedaży w GKN Powder Metallurgy. – Platforma pozwala na ogromną redukcję kosztów oraz znacznie upraszcza wykorzystanie druku 3D, tym samym czyniąc go bardziej dostępnym dla użytkowników”.

Źródło: PAP

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.