Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Współtwórca iPoda zainwestował w start-up Advano

Tony Fadell, który współtworzył iPoda zainwestował w amerykański start-up produkujący baterie dla pojazdów elektrycznych wyposażonych w anody krzemowe. – poinformowała agencja Bloomberg. W ramach całej rundy finansowania start-up pozyskał 18,5 mln dolarów.

Fot. Pixabay.com

Współtwórca jednego z najbardziej znanych produktów Apple’a – iPoda, od 2010 roku prowadzi także własną firmę Nest Lab. Jednak ponadto jest również mentorem i inwestorem. Założona przez niego w 2014 roku Future Shape wsparła blisko 200 firm z branż takich jak finanse, energia czy diagnostyka medyczna.

Teraz Fadell zdecydował się na zainwestowanie w amerykański start-up Advano. Jednak nie był jedynym, który uwierzył w pomysł anod krzemowych montowanych w bateriach samochodów elektrycznych. W ramach rundy finansowania serii A wzięli udział także Mitsui Kinzoku SBI Material Innovation Fund, Thiel Capital oraz Y Combinator. Łącznie wsparli start-up kwotą 18,5 mln dolarów.

Jak wyjaśnia Bloomberg, rozwiązanie zaprezentowane przez Advano może przyczynić się do produkowania mocniejszych baterii dla pojazdów elektrycznych. Obecnie produkowane anody produkowane są z grafitu. Jednak amerykańscy start-upowcy chcą zastąpić je krzemem.

Z pozyskanych środków, twórcy start-upu zamierzają stworzyć pilotażowy zakład produkcyjny oraz zwiększyć zatrudnienie. Ponadto nawiązał współpracę z japońskim dostawcą materiałów do baterii Mitsui Kinzoku of Japan (jego fundusz jest także inwestorem w start-up).

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.