Ranking kont firmowych

Wszystkie biznesy Roberta Lewandowskiego

Kapitan polskiej reprezentacji odnosi sukcesy nie tylko na boisku, ale również w biznesie. Zarobione pieniądze na murawie inwestuje w przedsięwzięcia z różnych branż. Piłkarska gwiazda ma w swoim portfelu firmy działające na rynku nieruchomości, medycyny, gastronomii, mediów, ale także fundusz inwestujący w start-upy. Oto wszystkie biznesy Roberta Lewandowskiego. 

Foto: FORUM/ Russell Cheyne

Robert Lewandowski wraz z jego żoną Anną stali się w pewnym sensie marką, na której także osiągają znaczne dochody. Sportowiec ma podpisanych wiele kontraktów z reklamodawcami takimi jak Gilette, Huawei, Head&Shoulders czy Coca-Cola. Tak duże zainteresowanie nie powinno dziwić. Według analityków PRESS-SERVICE Monitoring Mediów jego wartość medialna w 2017 roku przekroczyła miliard złotych.

Jednak jedną z pierwszych inwestycji było zostanie wspólnikiem w funduszu Venture Capital – Protos VC. Do tego biznesu Lewandowskiego przekonał Cezary Kucharski. Fundusz skupia się głównie na inwestowaniu w start-upy o podwyższonym ryzyku. W ich port folio znalazły się start-upy takie jak: Lokalny Rolnik czy też Twoja Suknia.

Store9 to kolejny biznes państwa Lewandowskich, który specjalizuje się w komunikacji marketingowej. Powstała przede wszystkim po to, aby poprawić komunikację z rynkiem. Będzie to możliwe poprzez tworzenie treści na kanały społecznościowe czy też koordynację kampanii reklamowych tworzonych we współpracy z innymi agencjami.

Nieruchomości to kolejny segment, w który inwestuje Robert Lewandowski. W 2015 r. piłkarz został wspólnikiem w firmie deweloperskiej LS Investments. Jedną z inwestycji tego dewelopera będą apartamenty nieopodal Leszna, czyli miejsca gdzie dorastał piłkarz. Ponadto zainwestował również w dwa apartamenty. Jeden jest zlokalizowany w wieżowcu Złota 44 w Warszawie, a drugi na Mazurach.

Złota 44 – to właśnie w tym wieżowcu Robert Lewandowski zainwestował w apartament, Foto: Bankier.pl

Kolejnym przedsięwzięciem sportowca jest budowa kliniki medycyny sportowej na warszawskiej ochocie. Placówka będzie zajmować się przede wszystkim sportowcami, ale z jej usług będą mogli również korzystać „cywilni” pacjenci.

RL Media to kolejny biznes, w który inwestuje piłkarz. Aby dobrze zarządzać własnym wizerunkiem została stworzona wspólnie z Group One dom mediowy RL Media. Do głównych zadań spółki należy  przede wszystkim planowanie i zakup mediów na potrzeby wszystkich obszarów komunikacji Roberta Lewandowskiego, a także jego żony Anny Lewandowskiej.

W październiku ubiegłego roku media obiegła informacja o kolejnym biznesie Państwa Lewandowskich. Dokładniej w restaurację w Giżycku. Jednak z pewnością to jeszcze nie ostatnie słowo tego znanego piłkarza w biznesie. Z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczy.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
CiągleMałoiMało 9 sie 2019 (21:13)

Lewy czy Prawy BUT = BITCOIN !