Wydarzenia start-upowe przekładane z powodu koronawirusa

Jak co roku wiosną rozpoczyna się sezon eventów start-upowych. Jednak tym razem będzie zupełnie inaczej. Wszystko przez rozprzestrzeniającego się po Polsce koronawirusa, czyli COVID-19. Wiele wydarzeń dla start-upów zostaje przenoszonych.

wydarzenia dla start-upów

Wydarzenia dla start-upów przekładane z powodu koronawirusa; Fot. Materiały dla mediów

Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Marowieckiego, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe w rozumieniu art. 3 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zatem pod tym pojęciem, należy rozumieć wydarzenia, które są organizowane dla co najmniej 1000 osób (lub dla co najmniej 500 osób, jeśli odbywa się w hali; w przypadku imprezy sportowej próg to 300 osób). Tym samym wiele z nich, które są dedykowane dla start-upów stanęły pod znakiem zapytania.

Dlatego zapytaliśmy organizatorów popularnych eventów start-upowych, czy możemy spodziewać się odwołania ich w najbliższym czasie z powodu koronawirusa.

Wolves Summit

Wydarzenie pierwotnie miało odbyć się już za kilka tygodni, a dokładniej w dniach 24 – 25 marca 2020 r. Niewykluczone jednak, że data ta nie ulegnie zmianie.

– Jako organizatorzy Wolves Summit bacznie obserwujemy aktualne wydarzenia i zalecenia władz, pracując nad zmianą formy wydarzenia na wersję online. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa, co daje gwarancję szczególnej dbałości o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa uczestników i wszelkich zaleceń związanych z zaistniałą sytuacją. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo uczestników konferencji. Decyzje organizacyjne zostaną podjęte w tym tygodniu i będą aktualizowane na bieżąco, o czym będziemy informować — Anna Kiedrzyńska-Tui, rzecznik prasowy Wolves Summit. 

Największa międzynarodowa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej dotycząca innowacji technologicznych, łącząca start-upy z inwestorami i korporacjami — Wolves Summit — odbędzie się w wersji online przy użyciu nowych rozwiązań technologicznych. Jest to reakcja na istniejące warunki spowodowane przez wirusa SARS-CoV-2, ostatnie ograniczenia nałożone przez polski rząd i potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników — ogłosili dziś organizatorzy.

Infoshare

Gdańskie wydarzenie dla start-upów także stanęło pod znakiem zapytania. Choć według założeń miało się odbyć w dniach 13-14 maja 2020 r., to już dziś wiemy, że tak się nie stanie.

– W związku z ogłoszeniem przez Wojewodę Pomorskiego rekomendacji odwołania wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych pracujemy nad przesunięciem terminu konferencji na 23-24 września 2020 roku – poinformowała Marta Startek z Infoshare.

European Tech and Start-up Days

Kilka dni po Infoshare, odbędzie się piąta edycja European Tech and Start-up Days. Jednak dla uczestników tego wydarzenia, mamy dobre informacje.

– Na chwilę obecną zakładamy, że XII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach odbędzie się w dniach 18-20 maja, wraz z towarzyszącą mu piątą edycją European Tech and Start-up Days w dniach 19-20 maja 2020 r. – mówi Marta Stach. – Aktualnie pracujemy nad finalizacją agendy tegorocznych European Tech and Startup Days i przyjmujemy zgłoszenia do konkursu Start-up Challenge 2020. Jednocześnie stale monitorujemy sytuację związaną z epidemią koronawirusa na świecie. Jesteśmy odpowiedzialnym oraz doświadczonym organizatorem wydarzeń, bezpieczeństwo uczestników od zawsze jest naszym priorytetem. Mamy bogate doświadczenie w organizacji wydarzeń oraz reagowaniu na różne sytuacje i czynniki. Dziś, na ponad dwa miesiące przed wydarzeniem, pracujemy z założeniem, że odbędzie się zgodnie z pierwotnym założeniem. Jeśli pojawią się okoliczności, które te założenia zweryfikują, jesteśmy na nie przygotowani – dodaje.

Śledź na bieżąco wszystkie wydarzenia dla przedsiębiorców na MamBiznes.pl

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*