Ranking kont firmowych

Wydrukuj sobie czekoladę

Studenci ze Szwecji stworzyli drukarkę do czekolady. Dzięki niej można tworzyć różne modele z tego słodkiego produktu. Według zapowiedzi już niedługo projekt ten powinien zostać skomercjalizowany.

Foto: Olaf Diegel

Opisywaliśmy już między innymi drukarkę do naleśników czy też do lodu. Tym razem prezentujemy urządzenie nazwane Chocolate Hydro 3D, które przygotuje coś słodkiego z czekolady. Sama technologia istnieje już od kilku lat. Jednak piątka studentów z uniwersytetu Lund postanowilła ją trochę przebudować. Do tej pory największym problemem był czas wykonywania takich form, ze względu na powolny proces zastygania czekolady. Studenci postanowili wykorzystać niewielkie ilości wody do jej chłodzenia. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Praca nad tym urządzeniem zajęła im zaledwie 6 tygodni.

Ten innowacyjny produkt z cała pewnością zrewolucjonizuje branżę cukierniczą w najbliższym czasie. Już dziś wiele firm jest zainteresowanych tym projektem.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.