Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wynajmowanie powierzchni kuchennych nowym pomysłem na biznes?

W Chinach branża gastronomiczna jest bardzo rozwinięta. To generuje jednak nowe problemy, a dokładniej brakuje wolnej przestrzeni, gdzie przedsiębiorcy mogliby otwierać swoje lokale. Dlatego powstał start-up Panda Selected, oferujący wynajmowanie powierzchni kuchennych.

Fot. FORUM/ Łukasz Dejnarowicz

Chiny to najludniejszy kraj świata, borykający się z problem braku wolnej przestrzeni. Warto wspomnieć, że chińskie miasta należą do najgęściej zaludnionych na świecie. To powoduje, że miejsc w których można prowadzić własny biznes po prostu brakuje. Jednak pojawiło się pewne światełko w tunelu, bowiem Li Haipeng założyciel i CEO start-upu Panda Selected wpadł na pomysł jak rozwiązać ten poważny problem. Mieszkaniec Państwa Środka zauważył, że wiele lokali nie są wykorzystywane o różnych porach dnia. To sprawiło, że wpadł na pomysł, aby umożliwić właścicielom powierzchni kuchennych wynajmowanie jej innym przedsiębiorcom.

W 2016 roku Li Haipeng ruszył z własnym biznesem o nazwie Panda Selected. Zajmuje się organizowaniem miejsc w określonych godzinach, w których restauratorzy mogliby prowadzić swój biznes. W sukces tego pomysłu uwierzył już m.in. współzałożyciel Ubera, Travis Kalanick, który zainwestował w start-up. Jednak jak podkreśla spółka, firma wciąż nie jest rentowna, jednak ma się to zmienić jeszcze w tym roku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.