Zakłady fryzjerskie i branża beauty otwarte od poniedziałku? Minister odpowiada

Jest duża szansa, ze fryzjerzy, kosmetyczki i inne biznesy z tzw. branży beauty ruszą w najbliższy poniedziałek. O tym, że moment otwarcia tej części gospodarki jest coraz bliżej powiedział w porannej rozmowie minister Łukasz Szumowski.

Jednym z sektorów gospodarki, który najbardziej odczuł skutki lockdownu są zakłady fryzjerskie, kosmetyczny czy gabinety spa. W medialnym obiegu pojawiało się już kilka dat odmrożenia sektora beauty. Szef resortu zdrowia zabrał w tej sprawie głos dziś w Radiu ZET.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Fale Loki Koki wynika, że 6 na 10 firm z tej branży ma odłożone środki finansowe na miesiąc działalności. Z kolei rezerwy finansowe na okres dwóch miesięcy zadeklarowało 23 proc. badanych właścicieli zakładów fryzjerskich. Światełkiem w tunelu są wypowiedzi ze strony rządzącej, w których coraz częściej pada termin połowy maja. Dziś te nadzieje podtrzymał minister zdrowia. Jest wielkie prawdopodobieństwo, że fryzjerzy i salony kosmetyczne otworzą się w najbliższy poniedziałek – wynikało z dzisiejszego wywiadu Łukasza Szumowskiego w Radiu ZET.

Pierwszy raz termin połowy maja padł pod koniec kwietnia. To wtedy rzecznik rządu Piotr Muller stwierdził: Otwieranie salonów fryzjerskich będzie tematem następnego etapu odmrażania gospodarki. Wszyscy chcielibyśmy uruchomienia kolejnych sektorów – mówił na antenie Polsatu programie „Wydarzenia i Opinie”. Kilka dni później Jacek Sasin mówił z kolei: otworzymy, kiedy będą warunki i kiedy będzie rekomendacja ministra zdrowia. W trudnych czasach musimy kogoś słuchać – mówił minister w RMF FM.

Z wspomnianego badania wynika, iż fryzjerzy uważają, że rozwiązania zaproponowane przez rząd są dobre, ale nie będą wystarczające (57 proc.). Jednocześnie dla 35 proc. ogłoszona pomoc jest rozczarowaniem. Zadowolonych jest tylko 7 proc. badanych.

Sprawdź, także jak skorzystać z różnych rozwiązań ujętych w tarczy antykryzysowej

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*