Jak zarobić więcej na Uberze?

Uber w najbliższym czasie planuje zwiększyć liczbę ekologicznych pojazdów. Dlatego też zamierza premiować kierowców, którzy będą korzystać z elektrycznych samochodów. Pilotażowy program zaczyna się jak na razie tylko w USA i Kanadzie.

Fot. FORUM/ Jaap Arriens

W ostatnim czasie Uber wprowadza bardzo dużo zmian. Zaczęło się od tego, że już niedługo nie każdy pijany pasażer będzie mógł skorzystać z usługi. Kolejna zmiana miała miejsce w Polsce. Firma zadecydowała o obowiązku posiadania licencji na przewóz osób.

Tym razem Uber zamierza zwiększyć stawki dla kierowcy za przejazd. Jednak jest jeden warunek: należy zdecydować się na zmianę pojazdu na ekologiczny. Dzięki temu, zarobki z jednego kursu wzrosną średnio o 1 dolara amerykańskiego.

Póki co, nowa oferta będzie dostępna tylko na terenie Stanów Zjednoczonych (Austin, Los Angeles, Sacramento, San Diego, San Francisco i Seattle) oraz w Kanadzie (Montreal). Jednak premia za zeroemisyjny pojazd nie wszędzie będzie taka sama np. w Sacramento kierowcy zyskają aż 1,25 USD za przejazd. Ponadto ładowanie pojazdu będzie możliwe dzięki darmowym ładowarkom.

Program pilotażowy ma potrwać rok. To po tym czasie, firma zadecyduje o kontynuacji i potencjalnym rozszerzeniu nowej oferty. Dzięki obecnym zachętom, korporacja zamierza zwiększyć liczbę elektrycznych samochodów z 4 do 5 mln.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*