Ile zarobili producenci serialu „Ucho Prezesa”?

Serial Ucho Prezesa, który podbijał internet nie dał dużego zarobku jego producentowi wykonawczemu. Firma, która produkowała komedię na temat polskiej sceny politycznej zarobiła w 2018 roku 212,5 tys. zł.

Fot. Youtube

Mowa o spółce TPQLS założonej przez wspólników Marcina Deca oraz Wojciecha Orszulaka. To ta firma była producentem serialu satyrycznego, którego pierwszy odcinek opublikowano na kanale Youtube 9 stycznia 2017 roku. Projekt, o którym swego czasu wypowiadali się najważniejsi politycy w kraju, a internauci z utęsknieniem czekali na jego kolejne odsłony, w ubiegłym roku nie okazał się dla jego producentów żyłą złota. Spółka TPQLS we wspomnianym okresie zanotowała 3,1 mln zł przychodów oraz 212,5 tys. zł zysku netto. W porównaniu do roku 2017 firma zwiększyła wpływy 14,2 proc., a zyski o 3 proc.

Przez blisko dwa lata spółka wyprodukowała 4 sezony komedii z Robertem Górskim i Mikołajem Cieślakiem w rolach głównych. Gwiazdy kabaretu Moralnego Niepokoju wcieliły się odpowiednio w role prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz Mariusza Błaszczaka. Poszczególne odcinki satyry nawiązywały do bieżących wydarzeń politycznych i w głównej mierze dotyczyły partii rządzącej. Przez 58 odcinków serialu przewinęło się wielu popularnych aktorów odgrywających znane postaci polskiej sceny politycznej.

Ucho Prezesa początkowo emitowane było na kanale Youtube, by następnie zadebiutować na platformie Showmax. Po wycofaniu się tego projektu z rynku polskiego licencję na emisję serialu kupiła Telewizja WP – przypomina serwis Press.pl. Umowa producentów z Telewizją WP wygasła w lipcu tego roku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Penio

21 sierpnia 2019 Odpowiedz

No i gitara

Avatar

Rysa

21 sierpnia 2019 Odpowiedz

Po co zyski aby płacić podatki. Co się dało utopii w kosztach. Prawdziwe Bizancjum.

Avatar

CatalinaIsland

21 sierpnia 2019 Odpowiedz

Górskiego nie ma! To już nikt. Facet przegiął. Myślał że jest śmieszny w tym co pokazuje a był marny i żałosny a czasem kabotyński. Trzeba znać swój czas. Ale jeśli kumpluje się z nadredaktorem Mazurkiem to trzeba zapłacić za bęcwalstwo swoje i kolegi.

Avatar

Hhh

21 sierpnia 2019 Odpowiedz

Zaloz kaganiec pisowski piesku.

Avatar

Troja dobrej zmiany?

22 sierpnia 2019 Odpowiedz

A kim ty jesteś zerem czy ziobrem że wypisujesz takie historie?

Avatar

Rysa

21 sierpnia 2019 Odpowiedz

Nie przegiął tylko prezesa nie da się już bardziej ocieplić.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*