Zebrali 15 milionów dolarów na swój pomysł zbioru miodu

Na najstarszym portalu crowdfunding’owym Indiegogo zakończyła się rekordowa zbiórka.  Pomysłodawcy zebrali na swój pomysł łącznie ponad 14 943 264 USD, co stanowiło prawie 18 983% założonego celu. Internautów z całego świata zachwycił innowacyjny ul z nowatorską metodą zbioru miodu.

Pszczelarstwo w amerykańskiej rodzinie Andresona istnieje już ponad trzech pokoleń. Pomysł na powstanie Flow Hive 2 pojawił się po ciągłym miażdżeniu pszczół w trakcie zbiorów miodu. Ponadto liczne ukąszenia, pogorszyły stan zdrowia jednego z członków rodziny.

„Od czasów mojego dzieciństwa poszukiwałem nowej metody pozyskiwania miodu” – mówi Cedar Anderson współtwórca innowacyjnego ula.

Minęło wiele lat zanim udało im się opracować nowatorską technologię. Miesiące eksperymentów doprowadziły do ​​wielu prototypów, wielu prób i błędów.

Największa zbiórka na Indiegogo

Wraz z wprowadzonymi patentami, rodzina Andrsonów potrzebowała kapitału do sfinansowania produkcji i wypromowania Flow Hive na świat. Zdecydowali się na rozpoczęcie kompanii na Indiegogo. Z dnia na dzień liczba wspierających gwałtownie rosła, przerastając oczekiwania twórców. Licznik zatrzymał się na kwocie 14 943 264 USD, stając się tym samym najbardziej dochodową kampanią w historii platformy.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*