Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Oni zwyciężyli w konkursie Chivas Venture. Powalczą teraz o pół miliona dolarów

Po wielu miesiącach zmagań, spośród piątki start-upów wybrano zwycięzcę polskiej edycji konkursu Chivas Venture. Został nim MakeGrowLab, przed którym stoi teraz nowe wyzwanie. Będzie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej, gdzie powalczy o pół miliona dolarów.

MakeGrowLab zwyciężył w konkursie Chivas Venture; Fot. Materiały prasowe

Za nami finał polskiej edycji konkursu Chivas Venture. Po wielu miesiącach zmagań do finałowej piątki zakwalifikowano tylko 5 start-upów: Aether Biomedical, Handerek Technologies, MakeGrowLab, LabSolHotAir oraz VR Tier One. Jednak zwycięzca może być tylko jeden i został nim MakeGrowLab.

Twórcy start-upu skupili się na ograniczeniu produkcji plastikowych opakowań poprzez zastąpienie ich biodegradowalnym materiałem. Tworzony jest on z grzybka kombuchy i należy go hodować przez ponad dwa tygodnie. Karmiony jest wyciągiem z odpadów rolniczych. Co więcej, przez twórców start-upu materiał, może być hodowany niemal w każdych warunkach, zapewniając przy tym lepszą izolację tlenową niż papier i po wykorzystaniu może być rozkładany w domowym kompostowniku, stanowiąc nawóz pod hodowlę kolejnych produktów spożywczych.

W drodze ku wygranej

Jednak zwycięstwo w polskiej edycji nie kończy ich drogi z konkursem, bowiem zostali nominowani na reprezentantów Polski w międzynarodowej edycji Chivas Venture. Tam też będą musieli zmierzyć się z 26 start-upami, a stawka jest dość wysoka –  0,5 mln dolarów.

– Zwycięstwo lokalnego finału Chivas Venture i możliwość reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej to dla nas ogromne wyróżnienie oraz potwierdzenie, że ciężka praca i chęć czynienia świata bardziej przyjaznym miejscem mają rację bytu. Już na tym etapie czujemy się wielkimi wygranymi i mamy nadzieję, że nagroda dla MakeGrowLab będzie inspiracją dla innych polskich start-up’ów i dowodem na to, że każdy ma szansę zostać docenionym. Sukces jest kombinacją wielu różnych czynników i kompetencji, wystarczy uwierzyć w siebie i w swój pomysł – komentuje zwycięstwo Josh Brito z MakeGrowLab.

Ostateczna rozgrywka odbędzie się 23 czerwca 2020, to właśnie wtedy poznamy zwycięzcę całego konkursu. Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji, na najwyższym miejscu na podium stanął polski start-up z Dolnego Śląska Syntoil.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.