30 000 EUR nagrody dla zwycięzców infoShare Startup Conest. Do końca rejestracji pozostało 10 dni

Gdańsk 28 lutego 2019

Jeszcze 10 dni na rejestrację mają startupy, które chcą powalczyć o 30 000 EUR w gotówce w ramach infoShare Startup Contest. Najlepsi z najlepszych pojadą w maju do Gdańska, by podczas 13. edycji konferencji zaprezentować swój pomysł inwestorom, przedstawicielom funduszy VC i reprezentantom największych korporacji.

Najlepsze startupy na Startup Stage

Rejestracja do konkursu zakończy się 28 lutego. Po tym czasie nadesłane zgłoszenia oceni jury, które weźmie pod uwagę m.in. zespół, innowacyjność projektu oraz jego potencjał biznesowy. Najlepsza dwudziestka startupów będzie pitchować na Growth Stage podczas infoShare 2019, by zaprezentować swoje rozwiązanie i powalczyć o nagrodę pieniężną. Zwycięzca zostanie wyłoniony na koniec drugiego dnia konferencji.

W tym roku zasady przyznawania nagród zmieniły się. Nagrodzone zostaną wszystkie 3 miejsca w konkursie. Do najlepszego z najlepszych trafi 20 000 EUR, a drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 000 i 3 000 EUR. Fundatorem nagrody jest Prezydent Gdańska.

Startup Contest szansą dla startupów z całego świata

Do poprzedniej edycji Startup Contest zgłosiły się 493 startupy z 45 różnych krajów będące we wczesnej fazie rozwoju. Najwięcej projektów pochodziło z branży skupionej na produktach dot. zdrowia i lepszej jakości życia (Health & Medtech & Wellbeing). Zgłoszenia oceniało 21 członków jury, w tym Seth Bannon (Fifty Years), Peter Cowley (EBAN) i Jess Williamson (TechStars).

Nagrodę główna trafiła do ThinAir Water, autorów projektu z Wielkiej Brytanii zajmujących się pozyskiwaniem wody z atmosfery i uzdatnianiem jej do picia. Pozostała czwórka ze ścisłego finału, to Afforest for Future, Biolumo, FinAi oraz Magentiq Eye.

Rejestracja trwa na https://infoshare.pl/startup-contest/.