KITS Opening Innovations

Kraków 20 lipca 2018

To jedyna w Polsce inicjatywa, która pomaga wprowadzić technologie powstałe na krakowskich uczelniach w świat biznesu. Głównym założeniem programu jest połączenie naukowych grup projektowych z przedsiębiorczymi, młodymi ludźmi, którzy pomogą rozwijać zainicjowany w ten sposób startup, a następnie doprowadzą do komercjalizacji technologii.

Opening Innovations to kolejne już w tym roku spotkanie biznesowe w ramach programu KITS, które w swoim założeniu nawiązuje do koncepcji otwartych innowacji.

Opening Innovations skierowana jest zarówno do dużego biznesu (przedsiębiorstw posiadających zdolność do absorpcji innowacyjnych technologii w praktyce) jak i do małych i średnich przedsiębiorstw czy start-upów.

W czasie wydarzenia obok prelekcji i paneli dyskusyjnych odbywać się będzie seria spotkań 1:1 umożliwiających szybkie i efektywne nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych.

DO KOGO SKIEROWANY JEST PROJEKT?

  • Startupy:

Dzięki KITS-owi młodzi i ambitni przedsiębiorcy nawiązać będą mogli solidną relację ze środowiskiem naukowym.

  • Programy akceleracyjne:

Dzięki KITS-owi programy akceleracyjne mogą otrzymać dostęp do ciekawych i wstępnie przygotowanych pod kątem biznesowym projektów technologicznych i brać udział w ich kreowani od początkowej fazy rozwoju pomysłu

  • Naukowców:

Dzięki KITS-owi opracowane przez krakowskich naukowców pomysły i technologie mogą zostać skomercjalizowane, przysługując się w rozwiązaniu wielu problemów społecznych.

  • Studentów:

Dzięki KITS-owi młodzi przedsiębiorczy studenci w jednym miejscu będą mogli zbudować relację z naukowcami posiadającymi innowacyjne technologie, celem stworzenia z nimi dochodowych przedsiębiorstw typu start-up.

  • Inwestorów:

Dzięki KITS-owi inwestorzy mogą zostać partnerami merytorycznymi, którzy pomogą nam ocenić technologie. Jednocześnie odegrają istotną rolę w określaniu obszaru innowacyjnych rozwiązań tak, abyśmy wręcz starali się wyprodukować startup na ich zamówienie.

Projekt odbywa się w ramach programu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”, który jest realizowany przez Województwo Małopolskie od 2013 roku. Powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony lokalnej społeczności startupowej, organizującej oddolnie szereg inspirujących wydarzeń technologicznych i networkingowych, w których uczestniczą rocznie tysiące osób.

Szczegóły tutaj