Konkurs dla start-upów: InnovMatch

Berlin 16 października 2017

Dziewięć krajów, pięć firm i technologicznych zadań, bezpłatne warsztaty, a na deser dla najlepszych – 15 000 euro i zaproszenie do Berlina. To fakty dotyczące InnovMatch, konkursu SAP i Techstars dla startupów oraz innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej. Polscy uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z zadaniami biznesowymi stworzonymi przez firmy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, korzystając z platformy SAP Cloud Platform.

Konkurs InnovMatch powstał z myślą o młodych innowatorach z Polski, Chorwacji, Słowacji, Węgier, Rumunii, Słowenii, Czech, Serbii i Bułgarii. Jego organizatorami są SAP – lider globalnego rynku oprogramowania dla firm współpracujący z blisko trzysta pięćdziesięcioma tysiącami przedsiębiorstw na całym świecie – oraz Techstars – akcelerator biznesowy, którego partnerzy w ciągu dekady wsparli młode firmy środkami o wartości ponad 3 miliardów dolarów.

Uczestnicy konkursu będą mieli okazję zmierzyć się z realnymi wyzwaniami, które stoją przed partnerami konkursu – firmami z rejonu Europy Środkowo-Wschodniej, wśród których znajdują się sieci spożywcze i odzieżowe, potentat telekomunikacyjny czy firma z sektora paliwowego. Co ważne, uczestnicy mogą zgłaszać się do realizacji wszystkich projektów, niezależnie od kraju pochodzenia.

Celem InnovMatch jest wyłonienie najbardziej pomysłowych startupów i indywidualnych talentów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, rozwiązujących realne wyzwania biznesowe za pomocą technologii. Projekt ma połączyć ich siły z rynkowymi liderami, by wspólnie szukać pomysłów na stawienie czoła współczesnym wyzwaniom związanym z transformacją cyfrową. W rywalizacji blisko 200 startupów z dziewięciu krajów liczyć będzie się zdolność wykorzystania potencjału rozwiązań m.in. z zakresu Big Data, analityki predyktywnej, Internetu Rzeczy oraz nauczania maszynowego. Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w niezbędną wiedzę i narzędzia potrzebne do stworzenia realnych rozwiązań, które wspierają biznes klientów. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody o łącznej wartości 15 000 euro. Najlepszy startup dostanie także zaproszenie do  Berlina – gdzie dynamicznie rozwija się środowisko innowatorów skupionych wokół SAP i Techstars.

Projekty w ramach konkursu będą realizowane przy wykorzystaniu SAP Cloud Platform – nowego środowiska chmurowego stworzonego przez SAP, elastycznego i posiadającego wyjątkową moc obliczeniową. Każdy z zespołów zaangażowanych w konkurs otrzyma bezpłatny dostęp do platformy. Będzie mógł się także zapoznać z jej funkcjonalnościami na specjalnych warsztatach. Polscy uczestnicy spotkają się na nich w Warszawie – wciąż dostępne są wolne miejsca.

Zapisy i harmonogram

Konkurs InnovMatch rozpoczął się 1 sierpnia wraz z otwarciem zgłoszeń, które przyjmowane będą do 16 października. Wielki finał odbędzie się w listopadzie. Wówczas poznamy też zwycięzców międzynarodowej rywalizacji startupów z całej Europy Środkowo-Wschodniej, podczas której zaprezentują się twórcy najciekawszych projektów. Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie http://www.innovmatch.com/.