Startup Weekend Warsaw 2017

Warszawa 20 października 2017

Banki pomogą początkującym startupowcom

Między 20, a 22 października, podczas dziesiątej edycji „Startup Weekend Warsaw” przedstawiciele BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, PKO Bank Polski, VISA, Accenture oraz GOLEM pomogą młodym startupowcą zmienić pomysł na startup, w plan jego realizacji. To pierwszy taki haktaon FinTech, podczas którego będzie dostępnych tak wielu ekspertów z różnych organizacji finansowych z Polski. Dla czytelników MamBiznes.pl przygotowano specjalną ofertę.

Od lat to właśnie w Polsce testuje się wiele nowych rozwiązań bankowych, finansowych, czy
płatniczych. Dzięki czemu Polska pod względem bankowośći czy płatności zbliżeniowych jest dużo lepiej rozwinięta niż Niemcy czy Japonia. Ma to też złą stronę – startupy FinTech nie mają w Polsce łatwego życia. Wiele rozwiązań, które np. w USA wdrażają startupy, w Polsce od dawna oferują banki jak np. tani, szybki przelew z konta na konto.

Ma to jednak też swoje jasne strony – instytucje finansowe wiedzą, że muszą obserwować rynek i starać się ciągle wdrażać nowości, aby nie przespać momentu, w którym nie będą już tak innowacyjne jak są teraz.

Tak właśnie stanie się podczas hakatonnu Startup Weekend Waraw (SWWAW)! Przedstawiciele aż trzech banków (BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, PKO Bank Polski), VISA, a także firmy GOLEM i Accentrue pomogą młodym przedsiębiorcą odpracować model biznesowy i poukładać plan rozwoju tak, aby pomysł mógł przerodzić się w faktyczny plan biznesowy.

Podczas SWWAW hakatonu, który odbędzie się między 20, a 22 października spotkają przyszli przedsiębiorcy podzieleni na trzy grupy: TECH (developerzy web, mobile, bazy danych), NONTECH (sprzedawcy, marketingowcy, osoby od komunikacji), a także GFX (graficy i UX-owcy).

W piątek na scenę może wyjść każdy i zaprezentować swój pomysł w 60 sekund. Uczestnicy,
którzy nie odważą się wyjść na scenę, lub nie maja własnego pomysły mogą dołączyć się do
kogoś z pomysłem i wspólnie rozwiać projekt. Tworząc tym samym podstawy zespołu, który w przyszłość może ten produkt rozwijać.

Przez 54h godziny (z małymi przerwami na sen, posiłki i kawę) będą mieli dużo pracy. Dowiedzą
się jak korzystać z narzędzie do walidowania pomysłów np. „business model canvas” czy „value proposition canvas”. Będą pracować nad stworzeniem podstaw produktu, a to wszystko będą konsultować z 10 mentorami. Na koniec poddani zostaną ocenie, a najlepsi zgarną nagrody od organizatorów i partnerów SWWAW.

Dla czytelników MamBiznes.pl przegotowany jest specjalny kod rabatowy: MiejBiznes który sprawia, że bilety staną się tańsze o 40 złotych.

SWWAW 10
 20-22 października 2017
 Tematyka: FinTech & Blockchain
 Lokalizacja: Campus Warsaw
 Strona: www.swwaw.com
 Bilety: 159 zł regularny, 199 zł na
 tydzień przed hakatonem.

Dodatkowe informacje:
#SWWAW
przeciętnie gromadzi około 100 uczestników. Wśród nich są: graficy, programiści, marketingowcy, osoby od biznesu. Razem ze składami jurorskimi i mentorskimi oraz organizatorami i partnerami, impreza przyciąga średnio 170 osób, lecz były już edycje na których notowaliśmy nawet 250 osób na wydarzeniu.

Do dziś udział w SWWAW wzięło 890 przedsiębiorców, z czego 17% to panie. 39% uczestników to deweloperzy, 40% z nich to osoby o profilu biznesowym, a 20% stanowią designerzy. Jak w zeszłym roku, miasto stołeczne Warszawa będzie wspierać #SWWAW jako współorganizator wydarzenia.
Kto wcześniej był partnerem SWWAW? Partnerów staramy się dobierać także pod edycje.
Oczywiście są firmy, w których misję wpisuje się polityka innowacyjności i współpracują z nami często. Wiele razy współpracowaliśmy z Hewlett Packard Polska, Goldenline, IBM Polska, PayU ale także z PwC, Outbox, Orange Polska, Microsoft, Aviva, Pyszne.pl, HackFwd, Google for Entrepreneurs. Od dawna mamy także wsparcie Coca-Cola Polska, Nestle, Zdrovit, a ostatnia do tego grona dołączyła także Nałęczowianka. Wśród partnerów medialnych byli: Forbes, MamStartup, Antyweb czy BRIEF.

Kto był wcześniej mentorem, sędzią na SWWAW? Wśród mentorów i sędziów na Startup
Weekendzie pojawiają się postaci znane i mniej znane, ale zawsze o niekwestionowanej pozycji w swojej branży. Jury gościło zarówno ludzi korporacji, jak Adam Sawicki z T-Mobile Polska, Sylwia Bilska z PayU, Piotr Pągowski z HP Polska, a także przedstawicieli miasta stołecznego jak Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy oraz przedstawicieli młodej przedsiębiorczości, jak Kamila Staryga z Google, Dymitr Głuszczenko z Kwejka czy Mariusz Gralewski ze ZnanyLekarz.pl. Mentorów zawsze staramy dobierać pod imprezę a także pod specjalizacje. Tak by zawsze w składzie był geek technologiczny, który zrozumie najbardziej szalony pomysł, osoby od sprzedaży, PRu, zarządzania biznesem. Oddzielnym bytem jest zawsze mentor od prezentacji. Tu gościliśmy m.in organizatora TedX Warsaw – Ralpha Talmonta czy Richarda Berkeleya.