MediSensonic jako spółka z sektora medtech skupia się na rozwoju kilku rozwiązań medycznych. Jednym z nich jest wspomniany Glucowave, czyli bezigłowe urządzenie do pomiaru poziomu glukozy we krwi. Ma on szansę zrewolucjonizować opiekę diabetologiczną dla ponad 500 mln osób z cukrzycą. W wyniku przeprowadzonych badań klinicznych potwierdzono potencjał opracowanej technologii.
„Nasze rozwiązanie posiada unikalny potencjał, aby w sposób rewolucyjny wpłynąć na jakość monitorowania cukrzycy – oferując nowatorskie podejście, które może znacząco poprawić codzienną opiekę nad pacjentami. Dzięki zaawansowanej technologii, w tym precyzyjnej analizie danych, Glucowave umożliwi bardzo dokładne i ciągłe monitorowanie poziomu cukru we krwi. Pozwoli to na szybsze reagowanie na zmiany i lepsze dostosowanie terapii” – mówi dr hab. inż. Zenon Szczepaniak, szef działu R&D w MediSensonic.
Badania kliniczne MediSensonic
Glucowave to jeden z kilku kluczowych projektów MediSensonic. Jest to aparat klasy szpitalnej do mierzenia poziomu glukozy we krwi. Jego przewagą jest bezinwazyjność, ponieważ nie wymaga kłucia igłą i funkcjonuje pod postacią opaski. Ma to ogromne znaczenie przy dozowaniu insuliny u pacjentów. Badania kliniczne przeprowadzono na grupie 35 pacjentów cukrzycą.
W ramach badań analizowano trzy rodzaje czujników, z których najlepszy wynik uzyskał czujnik pasywny. W analizie retrospektywnej w odniesieniu do glikemii referencyjnej osiągnął średni błąd względny MARD (Mean Absolute Relative Difference) na poziomie 3,39%. Wypracowane wyniki spełniają międzynarodowe standardy, potwierdzając potencjał technologii.
„Uzyskane dotychczas wyniki stanowią solidną podstawę do dalszego rozwoju produktu, a ich analiza daje nam pewność, że projekt jest na właściwej drodze. Dzięki tym osiągnięciom jesteśmy przekonani, że nasza technologia ma ogromny potencjał, który może przyczynić się do zmiany standardów w leczeniu cukrzycy na całym świecie. Planujemy intensyfikację prac, aby ukończyć projekt i rozpocząć komercjalizację, dostosowując produkt do potrzeb rynku oraz zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkowników” – dodaje dr hab. inż. Zenon Szczepaniak.
Emisja akcji i debiut
Do 3 grudnia trwa emisja akcji serii H spółki. Środki pozyskane w ramach oferty mają zostać przeznaczone na dalsze prace badawczo-rozwojowe, rozwój nowych projektów oraz kontynuację kluczowych projektów MediSensonic. W przyszłym roku spółka zamierza zadebiutować na GPW.
„Dobiegająca końca emisja akcji w pre-IPO jest ważnym elementem naszej strategii wzrostu, który umożliwi dalsze inwestycje w badania i rozwój. Dążymy do tego, aby stać się znaczącym graczem na międzynarodowym rynku technologii medycznych” – powiedział Robert Gromada, Prezes Zarządu MediSensonic.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)