Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

BioResearch Pharma przed ważnym krokiem. Spółka planuje IPO

BioResearch Pharma

Spółka, która opracowuje nowatorskie, miejscowe terapie dermatologiczne ogłasza plan przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji nowej emisji serii D. BioResearch Pharma zadebiutuje na rynku NewConnect.

BioResearch Pharma (BRP) to spółka, która powstała w 2021 roku. Jest firmą farmaceutyczną, której specjalizacja to nowatorskie terapie dermatologiczne podawane miejscowo. Przewagę firmy nad konkurencją stanowi jej model biznesowy oparty na repozycjonowaniu. Oznacza to, że tworząc nowe leki, spółka korzysta ze znanych i wcześniej przebadanych substancji leczniczych. To w znaczący sposób przyspiesza proces produkcyjny.

Założycielami spółki są: Łukasz Zybaczyński — manager i lekarz, który doświadczenie zdobył podczas pracy w światowych koncernach farmaceutycznych oraz profesor Katarzyna Koziak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej największym inwestorem jest Marian Popinigis. To współtwórca i były prezes biotechnologicznej spółki BLIRT. Jest także jednym z założycieli giełdowej spółki Mercor i Ambient System.

Warto przeczytać: Anioł biznesu i współzałożyciel spółki BLIRT inwestuje w BioResearch Pharma. To może być przełom w dermatologii

Przygotowania do IPO

Obecnie w spółce trwa finalizacja prac nad Memorandum Informacyjnym na potrzeby oferty. Jej koordynatorem jest Dom Maklerski Navigator. Pozyskanie funduszy z emisji akcji pomoże w przeprowadzeniu badań przedklinicznych leków BRP-011 i BRP-007. To środki, które mają być stosowane w łysieniu androgenowym (BRP-011) oraz w miejscowym leczeniu łuszczycy (BRP-007). Zostaną one także przeznaczone na bieżące funkcjonowanie spółki.

Repozycjonowanie przewagą BioResearch Pharma

Wspomniane już wcześniej repozycjonowanie leków pozwala spółce na obniżenie czasu ich rozwoju. Przewagę nad konkurencją zapewnia nawet 3-krotne zmniejszenie ryzyka oraz nakładów inwestycyjnych w porównaniu z tradycyjnym modelem opracowywania leków. Dzięki wykorzystywaniu wcześniej przebadanych substancji pomija się niektóre badania toksykologiczne i przedkliniczne. To zwiększa także prawdopodobieństwo skuteczności nowych terapii.

„Nasze projekty dermatologiczne stosowane miejscowo, kandydaci na lek na łysienie oraz lek na łuszczycę mają na celu zaspokojenie istniejących potrzeb medycznych z myślą o poprawie jakości życia pacjentów. Koncentracja na poprawie jakości życia, a nie ratowaniu życia pacjentów przyspiesza proces regulacyjny. Dodatkowo nasza unikalna strategia repozycjonowania pozwala nam przyspieszyć rozwój innowacyjnych terapii dermatologicznych nawet 3-krotnie w porównaniu z tradycyjnym modelem R&D nowych leków. To obniża ryzyko i koszty, dając szansę na szybszą komercjalizację i wprowadzenie skutecznych produktów na rynek” – mówi Łukasz Zybaczyński, prezes zarządu BioResearch Pharma.

Mniejsze ryzyko niepowodzenia i szybszy proces produkcji i certyfikacji może być atutem, który zachęci inwestorów do zakupu akcji spółki. Choćby i z tej przyczyny warto śledzić debiut giełdowy BioResearch Pharma.

Warto przeczytać: Spółka Polmedi chce zwiększyć zasięg działania. Zapowiada większe wsparcie technologiczne dla polskich szpitali

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.