Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Spółka Polmedi chce zwiększyć zasięg działania. Zapowiada większe wsparcie technologiczne dla polskich szpitali

polmedi

Poznańska firma z sektora medtech chce stać się liderem rozwiązań technologicznych dla szpitali w Polsce. Osiągnięcie tego celu ma ułatwić pozyskanie pierwszego dużego inwestora, czeskiej firmy Aspironix Group.

Polmedi Group powstało z połączenia dwóch spółek — WARMIE i Polmedi. Nowy podmiot wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania z zakresu leczenia ran pooperacyjnych i przewlekłych, nadzoru nad nimi i monitorowania ich w celu wykrycia potencjalnych zakażeń. iWound to kompleksowy system telemedyczny, który nie ogranicza się jedynie do pacjentów pooperacyjnych. Z jego wersji szpitalnej korzystają już placówki w Gnieźnie i Poznaniu. Polmedi planuje dalszą ekspansję tego rozwiązania.

Warto przeczytać: „Prace nad Holoair trwają już kilka lat i chcemy, żeby niedługo rozpoczęła się masowa produkcja naszego urządzenia” – Arnold Adamczyk, CEO Sunway Network

Aspironix Group wspiera Polmedi

W planach spółki pomocne okaże się wsparcie od pozyskanego niedawno inwestora. Jest nim Aspironix Group, międzynarodowy dostawca produktów i usług medycznych z Czech. Wsparcie przekazane Polmedi Group wyniesie docelowo kilkaset tysięcy euro.

„Inwestycja Aspironix Group w Polmedi Group jest przede wszystkim szansą na wdrożenie zarówno systemu telemedycznego iWound, jak i urządzeń do leczenia ran na szerszą niż dotychczas skalę. Pierwszą transzę w wysokości 100 tys. euro już otrzymaliśmy. Kolejne środki przeznaczymy na usprawnianie iWound i dokończenie prac nad pompą do leczenia ran metodą podciśnieniową. Będzie ona dostępna dla pacjentów również w modelu subskrypcyjnym, co znacząco obniży koszty ich leczenia” – zapowiada Piotr Piątek, jeden z członków zarządu Polmedi Group.

iWound w kolejnych szpitalach w Polsce

Oprócz Gniezna i Poznania, w najbliższym czasie system iWound zastosowany zostanie również w szpitalu w Szczecinie. To kompleksowe rozwiązanie, którego celem jest ułatwienie codziennej pracy lekarzy. Umożliwia im wysyłanie do pacjentów wiadomości z zaleceniami medycznymi i wywiadami. Aplikacja układa je w chronologiczną całość. Dzięki temu tworzy historię medyczną pacjenta. Za pomocą iWound możliwe jest również przeprowadzanie zdalnych konsultacji. Co więcej, aplikacja umożliwia wystawianie rachunków za konsultację. Można je opłacić BLIK-iem lub szybkim przelewem.

Wersja szpitalna iWound zawiera również moduł „Prehabilitacja”. Umożliwia kompleksowe przygotowanie pacjenta do leczenia, zwłaszcza zabiegowego. Celem jest utworzenie większych rezerw prozdrowotnych, zmniejszenia ryzyka powikłań pooperacyjnych i szybkiego powrotu do pełnego zdrowia. 

„Chory, który ma wyznaczony zabieg na kilka i kilkanaście miesięcy do przodu, może nie być w stanie utrzymać odpowiedniego stanu zdrowia, co w dniu przyjęcia do szpitala może go zdyskwalifikować do zabiegu. Placówki medyczne tracą miliony złotych przez nieodbywające się zabiegi, rezerwując wcześniej salę operacyjną i specjalistów. Dlatego tak ważne jest kompleksowe podejście do pacjenta od momentu jego skierowania do całkowitego wyleczenia rany pooperacyjnej” – zwraca uwagę Piotr Piątek.

Widząc potencjał rozwiązania iWound, spółka Polmedi Group chce stać się liderem tego typu wsparcia dla szpitali w Polsce. By było to możliwe, konieczne jest pozyskanie konkretnych środków finansowych. Aby dokończyć rozpoczęte prace, spółka zamierza pozyskać około 2 mln euro. W tym celu prowadzone są rozmowy z potencjalnymi nowymi partnerami.

Warto przeczytać: Grupa Synektik z ważną umową współpracy. Została wyłącznym dystrybutorem w Europie Środkowej

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.