Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

cyber_Folks prezentuje kreator _Now. Sztuczna inteligencja stworzy stronę internetową w kilkadziesiąt sekund

cyber_Folks

Już w marcu spółka cyber_Folks (wcześniej R22) wprowadzi na rynek kreator stron www oparty na sztucznej inteligencji. Dzięki niemu stworzenie strony internetowej może zająć zaledwie 93 sekundy.

Podczas wtorkowej konferencji, przedstawiciele spółki cyber_Folks zaprezentowali nowe rozwiązanie, _Now. Będzie to kreator stron www, który powstawał od 2016 roku. Dzięki niemu klienci będą mogli za pomocą specjalnego generatora stworzyć stronę internetową dla swojej firmy w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Produkt będzie dostępny w Polsce już od marca, natomiast od czerwca planowana jest ekspansja zagraniczna produktu.

„_Now to rozwiązanie szyte na erę AI. Od początku projektowaliśmy kreator jako narzędzie oparte o sztuczną inteligencję – zgodnie z ideą “AI First”. Dzięki temu stworzyliśmy jeden z najbardziej innowacyjnych kreatorów stron internetowych na świecie. Jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć aktywne działania komunikacyjne i marketingowe za granicą” – mówi Jakub Dwernicki, prezes zarządu cyber_Folks.

Przed rozpoczęciem tworzenia wspomnianego kreatora, wcześniej przenalizowano dlaczego powstawanie stron www zajmuje tyle czasu. Dzięki temu stworzono również autorski system scoringu stron internetowych. Przebadano wtedy około 2 mln stron.

Warto przeczytać: AI zrewolucjonizuje Indie? Poznajcie BharatGPT

Sztuczna inteligencja tworzy strony internetowe

cyber_Folks, a wcześniej spółka znana pod nazwą R22, wspiera głównie sektor małych i średnich przedsiębiorstw w pozycjonowaniu swojej pozycji w internecie. Skupia się na automatyzacji procesów biznesowych, komunikacji oraz marketingu. Od kilku lat spółka tworzyła narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które generuje od zera strony internetowe. Światło dzienne _Now ujrzało podczas wtorkowej konferencji spółki.

Rozwiązanie bazuje na autorskiej technologii cyber_Fusion, a punktem wyjścia do stworzenia kreatora było pojawienie się sztucznej inteligencji. Warto podkreślić, że narzędzie posłuży nie tylko do stworzenia strony internetowej, ale również do odświeżenia istniejących. Będzie ono przeznaczone w głównej mierze dla mniejszych firm.

„Od wielu lat zmieniamy polski Internet, teraz go rewolucjonizujemy. _Now to rozwiązanie wyjątkowe na wielu płaszczyznach. Po pierwsze trudno znaleźć konkurencyjny produkt, który pozwoliłby na tak ekspresowe i sprawne utworzenie funkcjonalnej strony internetowej jak nasz kreator. Warto pamiętać, że strona www ma być nie tylko prostą wizytówką, ale często jest wsparciem wizerunku i promocji całego przedsiębiorstwa – mówi Jakub Dwernicki, prezes zarządu cyber_Folks. – Niezmiennie jesteśmy klientocentryczni._Now przenosi wygodę użytkownika na zupełnie nowy – wyższy poziom. Dzięki niemu nasi klienci w kilka minut, z poziomu telefonu komórkowego, mogą uruchomić nową stronę internetową. Do jej przygotowania wystarczy podanie nazwy i informacji o zakresie oferowanych usług, a nasza technologia cyber_Fusion wykona całą pracę za użytkownika: przygotuje odpowiednie opisy, wygeneruje zdjęcia oraz treści pod pozycjonowanie” – komentuje prezes cyber_Folks.

Jak podkreślono podczas konferencji, coraz więcej klientów nie ma komputera stacjonarnego, dlatego postawiono również na responsywność z wersjami mobilnymi. Według danych statista.com ruch mobilny na stronach internetowych jest na poziomie 59%. Dzięki temu kreator będzie również dostępny z poziomu smartfona.

Na rynku polskim narzędzie debiutuje już w marcu, natomiast ekspansja zagraniczna rozpocznie się od połowy 2024 roku. Przygotowano ofertę czterech pakietów dla klientów, a przedział cenowy wyznaczono między 49 a 199 zł. Ceny będą dostosowywane do aktualnych warunków rynkowych.

Według badań przeprowadzonych przez spółkę, do 2034 roku 60% stron internetowych zostanie zbudowanych przy użyciu sztucznej inteligencji.

Szacunkowe wyniki cyber_Folks

Grupa cyber_Folks również zaprezentowała szacunkowe wyniki za IV kwartał 2023 roku. W minionym okresie przychody ze sprzedaży wyniosły 132,4 mln zł (wzrost o 17,5% rdr), a przepływy pieniężne z działalności operacyjnej: 43,1 mln zł (wzrost o 36,9% rdr). W wyniku rocznej rewizji indeksów GPW cyber_Folks ma duże szanse na awans do indeksu mWIG40.

„Wyniki raportowanego kwartału po raz kolejny pokazały siłę czysto organicznego wzrostu naszego biznesu, który pod względem kluczowych parametrów przychodów i zysków wzrósł w tempie ok. 20% rocznie. Istotnie wzrosła sprzedaż do małych i średnich przedsiębiorstw w modelu przedpłaconym, co przełożyło się na bardzo wysoką konwersję EBITDA na przepływy pieniężne z działalności z operacyjnej, które wzrosły r/r o blisko 40%” – mówi Robert Stasik, wiceprezes i CFO cyber_Folks.

Warto przeczytać: Unijny akt o sztucznej inteligencji zmieni zasady zarządzania danymi. Europa w przeddzień wejścia w życie AI Act

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.