Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wyższe przychody i zysk netto Ekipy Holding w I kwartale 2024 roku. Spółka pracuje nad kilkoma dużymi projektami

Ekipy Holding

1,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto, 12,65 mln zł przychodów i 9,3 mln zł gotówki na kontach. To wyniki Ekipy Holding za I kwartał 2024 roku.

Pod koniec stycznia 2024 r. EKIPA Management wygrała przetarg na zakup nieruchomości gruntowej nieopodal Krakowa o wartości ponad 6 mln zł netto. Spółka planuje zbudować tam swoją nową siedzibę z zapleczem produkcyjno-montażowym. Ma to być centralny punkt dla wszystkich spółek grupy kapitałowej. Było to najważniejsze wydarzenie w minionym kwartale dla Ekipy Holding.

„Pierwszy kwartał bieżącego roku był dla nas bardzo dobry. Zwiększamy skalę naszego działania co widać po wzroście przychodów, a także skali wyników, w szczególności wyniku brutto, ponieważ rok temu wynik netto zawierał zdarzenia podatkowe. Najważniejszym wydarzeniem okresu było wygranie przetargu na zakup działki, na której mamy zbudować nową siedzibę naszego holdingu. Jest to nasz strategiczny projekt, który pomoże nam w dalszym rozwoju. Będziemy tutaj informować o postępach w jego realizacji” – podsumował Łukasz Wojtyca, prezes zarządu EKIPA Holding.

Zysk netto wypracowany w I kwartale wyniósł 1,09 mln zł i był wyższy o ponad 34% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy to był na poziomie 0,81 mln zł. Przychody w omawianym okresie osiągnęły poziom 12,65 mln zł i były wyższe o 92% w porównaniu do I kwartału 2023 roku.

Warto przeczytać: „Naszym największym biznesem jest EKIPA Management, która zajmuje się rynkiem influencerów” – Łukasz Wojtyca, prezes zarządu EKIPA Holding

Duże projekty Ekipy Holding

Od początku roku trwają intensywne prace nad kilkoma dużymi projektami spółki EKIPA Management. Mają one pojawić się jeszcze w tym roku na kanałach na YouTube. Jak podkreślał Łukasz Wojtyca w wywiadzie dla MamBiznes, to ich największy biznes.

„Nadal naszym największym biznesem jest EKIPA Management, która zajmuje się rynkiem influencerów. Jest to poniekąd trzon naszego biznesu, z którego się wywodzimy. Mamy świetną grupę influencerów z którymi pracujemy i przede wszystkim cieszą się oni zainteresowaniem naszych widzów, ale też reklamodawców. Dzięki temu potrafimy na tym generować dobre wyniki finansowe” – komentował prezes Ekipy Holding.

Aby realizować coraz większe projekty, zakupiono nieruchomość niedaleko Krakowa pod budowę nowej siedziby. Ma ona mieć aż 6 niezależnych studiów filmowych, biuro projektowe oraz magazyn dla sklepów internetowych. W lutym miało miejsce podpisanie aktu notarialnego.

„Zawsze dążymy do dynamicznego rozwoju i poszukiwania nowych możliwości rozwoju biznesowego. Wybieramy projekty nowatorskie i nieszablonowe aby kontynuować swoją ekspansję i przyciągać uwagę zarówno fanów, jak i inwestorów” – napisał Łukasz Wojtyca w liście do akcjonariuszy.

Ważnym wydarzeniem będzie EKIPA Festiwal, który został zaplanowany na 16 czerwca 2024 roku w TAURON Arena Kraków i zgromadzi 17 tys. fanów twórców. Bilety na to wydarzenie sprzedały się bardzo szybko, dlatego zostały ogłoszone dwa dodatkowe koncerty jako warm-up przed EKIPA Festiwal. Wydarzenia te odbędą się 25 maja Ergo Arena Gdańsk – koncert Genzie i 3 Króli oraz 9 czerwca Hala Stulecia Wrocław – koncert Genzie, Mortal wraz z Postim.

W odpowiedzi na zainteresowanie festiwalem powołano nową spółkę Ekipa Events. Będzie się zajmować organizacją kolejnych wydarzeń dla holdingu, ale też zewnętrznych klientów. Wyżej wymienione wydarzenia wpłynęły na wypracowane wyniki w I kwartale 2024 roku. Na koniec tego okresu spółka miała na kontach 9,3 mln zł gotówki.

Warto przeczytać: EKIPA Holding wykręciła rekordowe zyski w 2023 roku

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.