Historia Mudity zaczęła się kilka lat temu, kiedy po raz pierwszy zaprezentowano minimalistyczny telefon Mudita Pure. Zaskoczeniem mógł być brak dotykowego ekranu czy dostępu do internetu. Jednak taka idea od początku przyświeca firmie, czyli minimalizm. Choć telefon odniósł ogromny sukces na takich platformach jak Kickstarter czy IndieGoGo, to nie był to komercyjny strzał w dziesiątkę.
Po telefonie Mudita Pure przyszedł czas na minimalistyczny budzik, a najnowszym produktem jest Mudita Element. To zegarek automatyczny oparty na szwajcarskim mechanizmie Sellita SW 300-1 i tytanowej kopercie. Wyróżnikiem zegarka jest oczywiście minimalistyczny projekt. Świadomą decyzją było brak logo na tarczy, czy nawet sygnatury Swiss Made. Właśnie zakończyła się zbiórka na Kickstarterze, w ramach której zakładano pozyskanie 8 tys. euro. Ten cel osiągnięto w kilkanaście minut, a ostatecznie kampania zakończyła się kwotą ponad 47 tys. euro.
Warto przeczytać: Mudita, spółka założona przez Michała Kicińskiego, powraca z nowym produktem. Trwa zbiórka na Kickstarterze
Minimalistyczny zegarek
Mudita Moment, czyli minimalistyczny zegarek automatyczny, pojawił się na rynku już dwa lata temu. Natomiast Mudita Element to nowy produkt firmy Mudita. Jest to ultra-smukły, automatyczny zegarek łączący szwajcarską precyzję z ponadczasową elegancją. Sugerowana cena detaliczna zegarka to 1000 dolarów, ale podczas kampanii na Kickstarterze był on dostępny z 40% zniżką.
Został on zaprojektowany w oparciu o szwajcarski mechanizm Sellita SW 300-1 i tytanową kopertę. Mudita Element posiada certyfikat Swiss Made, jednak nie uwzględniono sygnatury w wyglądzie zewnętrznym. Dodatkowym wyróżnikiem jest ultra cienka i lekka koperta (tylko 7.85 mm grubości, 35 gramów).
Osoby, które wsparły zbiórkę Mudita Element na Kickstarterze będą mogły liczyć na 40% zniżki przy zakupie zegarka na premierę. Spółka zakładała pozyskanie w ramach crowdfundingu produktowego 8 tys. euro. Ten cel udało się osiągnąć w zaledwie 23 minuty od startu kampanii. Po blisko miesiącu zbiórka na Kickstarterze zakończyła się kwotą ponad 47 tys. euro.
Portfolio produktowe Mudity
Jak już wspomnieliśmy, od początku ideą Mudity był minimalizm. Twórcą spółki jest Michał Kiciński, który jeszcze w latach 90. współtworzył CD PROJEKT. Mudita natomiast powstała w 2019 roku i od razu przyciągnęła setki inwestorów swoim pierwszym projektem na takich platformach jak Kickstarter czy IndieGoGo. Mowa o Mudita Pure, czyli telefonie z klasyczną klawiaturą i bez dostępu do internetu.
Jednak opóźnienia w premierze telefonu oraz późniejsze problemy techniczne, nie przyniosły wielkiego sukcesu sprzedaży. Obecnie Mudita Pure dostępna jest w sklepie outletowym. Następnym produktem Mudity był minimalistyczny budzik, dostępny w kilku wariantach cenowych.
Powodzenie na Kickstarterze pokazuje zainteresowanie inwestorów minimalistycznymi produktami. Pytanie jaki produkt będzie następny.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)