Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Grupa Synektik z ważną umową współpracy. Została wyłącznym dystrybutorem w Europie Środkowej

Współpraca z Medical Microinstruments to kolejny ważny krok dla Grupy Synektik. Dzięki niej została wyłącznym dystrybutorem systemów robotycznych do mikrochirurgii Symani w Europie Środkowej.

Grupa Synektik to producent zaawansowanych produktów radiofarmaceutycznych i rozwiązań informatycznych. Jest twórcą między innymi platformy telemedycznej Zbadani.pl, a także aplikacji do monitorowania dawek SynDose. Oprócz tego Synektik to dystrybutor innowacyjnych urządzeń medycznych. Niedawno pisaliśmy, że grupa została wyłącznym dystrybutorem narzędzia Qure.ai w Polsce, Czechach i na Słowacji. Teraz Synektik ogłasza kolejną współpracę o jeszcze szerszym zasięgu działania.

Warto przeczytać: Synektik wyłącznym dystrybutorem narzędzia AI. Może oferować je na terenie Polski, Czech i Słowacji

Współpraca z Medical Microinstruments 

Podpisana umowa o współpracy z Medical Microinstruments (MMI) czyni z Synektik wyłącznego dystrybutora systemów robotycznych do mikrochirurgii Symani w Europie Środkowej. Zgodnie z nią grupa jest odpowiedzialna za sprzedaż oraz serwis systemów robotycznych, sprzedaż instrumentów do nich oraz szkolenia operatorów systemów. Do państw, które stanowią obszar wyłącznej dystrybucji robotów Symani przez Synektik należą: Polska, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa i Estonia.

Systemy robotyczne Symani

Robot Symani jest pierwszym tego typu, który jest stosowany do przeprowadzania zabiegów mikrochirurgicznych i supermikrochirurgicznych w obrębie naczyń krwionośnych, nerwów i naczyń limfatycznych. Istotą jego działania jest połączenie 3-milimetrowych mikro instrumentów nadgarstkowych z technologią redukcji drżenia i skalowania ruchu. Dzięki niemu chirurdzy mogą wykonywać zabiegi na małych, delikatnych strukturach anatomicznych na poziomach mikro i supermikro w wygodnej pozycji siedzącej.

„Partnerstwo z Medical Microinstruments wpisuje się w misję naszej firmy i strategię jej długoletniego rozwoju, której istotą są działania na rzecz zwiększania dostępu do najnowszych technologii w opiece zdrowotnej w Polsce i w regionie. Systemy Symani wprowadzają nową jakość w obszarze mikrochirurgii, umożliwiając korzystającym z nich chirurgom wykonywanie wyjątkowo precyzyjnych zabiegów, istotnie ograniczając ryzyko błędów w tych wymagających precyzji procedurach. Pacjenci i pacjentki m.in. z obrzękami limfatycznymi, potrzebą rekonstrukcji po radyklanej mastektomii, po urazach kończyn i potrzebie ich rekonstrukcji oraz przy nowotworach głowy i szyi będą w przyszłości mogli skorzystać z możliwości, jakie daje system robotyczny Symani. Wachlarz zastosowań obejmuje także mikrochirurgię dla najmłodszych pacjentów” – komentuje Cezary Kozanecki, założyciel i prezes zarządu Synektik.

Umowa pomiędzy podmiotami obowiązuje na okres 3 lat. Zawiera jednak możliwość przedłużenia jej na kolejne 3 lata.

Źródło grafiki: MMI Inc, ©MMI

Warto przeczytać: Nowy lek od Bioceltix coraz bliżej. Pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.