Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nowy lek od Bioceltix coraz bliżej. Pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie

Lek na osteoartrozę u psów, który zawiera psie komórki macierzyste. To innowacyjne rozwiązanie tworzone przez Bioceltix. Spółka złożyła wniosek o rekomendację do Europejskiej Agencji Leków.

Wszystko wskazuje na to, że nastąpił kolejny ważny moment w historii spółki Bioceltix. Niedawno informowaliśmy o wysiłkach, jakie podejmuje, by zbudować nowe centrum produkcyjne we Wrocławiu. Teraz firma jest blisko rejestracji innowacyjnego leku na psią osteoartrozę, czyli zwyrodnienie stawów. Po pozytywnym wyniku badań klinicznych rozpoczęła się jego procedura rejestracyjna.

Warto przeczytać: Bioceltix wybuduje największą na świecie wytwórnię komórek macierzystych. W tym celu wyemituje nowe akcje

BCX-CM-J od Bioceltix

BCX-CM-J, bo taką nazwę nosi lek, może być pierwszym zarejestrowanym produktem, który zawiera psie komórki macierzyste. By tak się stało, pozytywną rekomendację musi wydać Europejska Agencja Leków. Spółka złożyła już wniosek do organu. Jej strategia zakłada, że lek zostanie dopuszczony do obrotu w 2025 roku.

„Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy blisko, by zostać pierwszą firmą na świecie z dopuszczonym do obrotu weterynaryjnym produktem leczniczym zawierającym psie komórki macierzyste. Badanie kliniczne BCX-CM-J zakończyło się sukcesem i potwierdziło skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania tego produktu, dlatego z optymizmem patrzymy na cały proces rejestracyjny. Mamy nadzieję, że będzie on przebiegał sprawnie. Coraz więcej psów cierpi z powodu zapalenia stawów, potrzeba rynkowa jest ogromna” – mówi dr inż. Paweł Wielgus, członek zarządu Bioceltix.

Przełom dla firmy i branży

BCX-CM-J jest najbardziej zaawansowanym projektem leczniczym w portfolio spółki. Naukowcy z wrocławskiej firmy pracują nad nim prawie 7 lat. Niezależne, międzynarodowe badanie kliniczne pokazało, że efekt terapeutyczny po jednorazowym podaniu produktu BCX-CM-J utrzymuje się zarówno w krótkim, 30-dniowym, jak i długim, 90-dniowym okresie.

Rozpoczęcie procesu rejestracji leku jest ważnym krokiem nie tylko dla firmy, ale także dla całej branży biotechnologicznej.

Warto przeczytać: Pomagają zwiększyć sprzedaż dzięki AI. Polski startup Quantia pozyskał 1,2 mln dolarów wsparcia

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.