Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Inteligentny asystent dla firm. Mizzox oferuje innowacyjne rozwiązanie i szykuje się do ekspansji zagranicznej

asystent dla firm

Najpierw jako software house, obecnie spółka technologiczna oferująca inteligentnego asystenta dla firm. Mizzox planuję ekspansję produktu na wybrane rynki zagraniczne.

W 2014 roku powstała spółka Mizzox, która początkowo działała jako software house. Jednak kilka lat później zdecydowano się rozpocząć prace nad flagowym produktem, czyli inteligentnym asystentem dla firm. W tym celu zdecydowano się na reorganizację spółki i pozyskanie nowego wspólnika. Prace nad produktem zostały sfinansowane zarówno ze środków własnych jak i przez głównego udziałowca.

„W roku 2022 rozpoczęliśmy sprzedaż produktu w modelu SaaS. Mizzox, wykorzystujący technologie sztucznej inteligencji, został zaprojektowany, aby zapewnić kompleksowe i zautomatyzowane zarządzanie przedsiębiorstwem. W pierwszym kwartale 2024 roku osiągnęliśmy przychody w wysokości 2,73 mln zł, co stanowi dowód na efektywność naszego rozwiązania” – mówi dla MamBiznes Przemysław Kot,  prezes zarządu Mizzox.

Platforma technologiczna wciąż jest rozwijana, a spółka korzysta przy tym z dotacji oraz grantów. Mizzox nie wyklucza możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania, w zależności od potrzeb.

Warto przeczytać: Startup Checly ułatwia podejmowanie decyzji biznesowych. Politechnika Lubelska pomoże mu zrewolucjonizować rynek

Funkcjonalności platformy Mizzox

Asystentów ułatwiających zarządzanie firmą pojawia się coraz więcej na rynku. Mizzox przedstawił swój produkt w 2022 roku, dając zautomatyzowane narzędzie do optymalizacji zarządzania przedsiębiorstwem. Ma ono na celu znacząco oszczędzać zasoby małych i średnich przedsiębiorców. Obecnie platforma obsługuje ponad 15 tys. aktywnych licencji, co odpowiada 25 tys. użytkowników w Polsce.

„Nasz produkt integruje w sobie łatwy w obsłudze interfejs użytkownika z zaawansowanymi funkcjonalnościami, takimi jak, automatyzacja procesów płatniczych, naliczanie odsetek, wysyłka dokumentów do księgowości, a także integracja z systemami bankowymi. Umożliwia również bezpieczne przechowywanie dokumentów w chmurze oraz zapewnia kompleksowe moduły do zarządzania zadaniami, kalendarzem, projektami, finansami, zasobami ludzkimi oraz komunikacją wewnętrzną, m.in. szyfrowany komunikator” – opowiada prezes spółki.

Jak na technologiczne rozwiązanie przystało, narzędzie Mizzox opiera się na sztucznej inteligencji. Wspiera ona między innymi wyszukiwanie i analizę dokumentów oraz analizę poprawności wpłat. Spółka podkreśla, że nie rywalizuje z tradycyjnymi systemami księgowymi i podatkowymi. Wręcz przeciwnie, stanowi uzupełnienie oferty na rynku.

W planach na ten rok jest wprowadzenie nowych, kolejnych funkcjonalności. Priorytetem jest umożliwienie klientom realnego wpływu na kierunek zmian narzędzia. Obecnie w ofercie znajdują się trzy pakiety abonamentowe: Mizzox Free, dostępny bez opłat; Mizzox Business w cenie 29 zł netto miesięcznie oraz Mizzox Enterprise, oferowany za 119 zł netto miesięcznie.

„W czerwcu bieżącego roku planujemy wzbogacić nasz system o nowe funkcjonalności zgodne z KSeF oraz zaimplementować automatyzację plików JPK, co ułatwi integrację z programami księgowymi. Na horyzoncie mamy także uruchomienie marketplace-u z API, co otworzy nowe możliwości rozwoju systemu oraz jego modułów dzięki współpracy z zewnętrznymi dostawcami i integrację z innymi platformami wspierającymi działalność biznesową” – wskazuje Przemysław Kot.

Ekspansja zagraniczna

Ekspansja na rynkach zagranicznych narzędzia Mizzox rozpoczęła się w 2023 roku. Jednak produkt pojawi się w tym roku w wybranych państwach. Pierwszym krokiem są rynki europejskie, które pod wpływem nowych regulacji UE coraz intensywniej cyfryzują swoje procesy biznesowe. Trwają również prace nad wprowadzeniem narzędzia w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Indonezji.

„W Polsce dynamicznie rozwija się sektor małych i średnich przedsiębiorstw, obecnie zarejestrowane jest ponad 2 miliony firm z miesięcznym przyrostem nowych rejestracji na poziomie 30 tysięcy. W Europie liczba firm przekracza 30 milionów, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, gdzie również aktywnych jest ponad 30 milionów podmiotów gospodarczych” – podkreśla prezes spółki.

Warto również wspomnieć, że I kwartał 2024 roku był rekordowy dla spółki. Przychody osiągnęły poziom 2,73 mln zł w porównaniu do 0,38 mln zł wygenerowanych w analogicznym okresie roku 2023. Mizzox kontynuuje rozbudowę sieci partnerskiej, angażując firmy zainteresowane dystrybucją narzędzia zgodnie z ustaloną polityką współpracy.

Rozwiązanie Mizzox pozwala użytkownikom na znaczną redukcję kosztów, zastępując wiele skomplikowanych i kosztownych systemów jednym, łatwo dostępnym z każdego urządzenia.

Warto przeczytać: Fakturowa rewolucja odłożona w czasie. Ministerstwo Finansów podało nowy termin KSeF

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.