Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kancelaria Mentzen wspierająca przedsiębiorców w doradztwie podatkowym notuje rekordowe przychody

Kancelaria Mentzen

Kancelaria Mentzen wypracowała w ubiegłym roku 21,5 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o blisko 30% rdr. Prawie 120 osób wspiera klientów w doradztwie podatkowym, prawnym oraz obsłudze księgowej.

Kancelaria Mentzen prowadzi działalność na polskim rynku już od kilku lat. W tym czasie wypracowała pozycję czołowego doradcy dla polskich przedsiębiorców. Firma wspiera swoich klientów w doradztwie podatkowym, prawnym oraz obsłudze księgowej. W swojej ofercie ma model subskrypcyjny, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą liczyć na kompleksową obsługę swojej firmy. Co ciekawe, najtańszy pakiet „Mentzen+” kosztuje jedynie 2 zł miesięcznie.

„Oferujemy doradztwo podatkowe i prawne w najnowocześniejszy sposób w Polsce. Subskrypcja Mentzen+ pozwala na nielimitowane konsultacje prawne i podatkowe. To działa jak Netflix. Klient podaje nam dane swojej karty kredytowej i ma dostęp do takiej ilości konsultacji, jakiej tylko potrzebuje, w zamian za stałą miesięczną opłatę. Nie mamy żadnych okresów wypowiedzenia, nie wiążemy klienta umowami, może zrezygnować z naszych usług kiedy tylko chce. Nie prowadzimy aktywnej sprzedaży, klienci sami do nas trafiają dzięki naszej obecności w Internecie oraz rekomendacjom” – mówi Marta Stempniewska, wiceprezes zarządu Kancelarii Mentzen.

Warto przeczytać: Wirtualny przewodnik po Polsce. Startup VacationPoland odkrywa mało znane miejsca turystyczne

Wsparcie dla przedsiębiorców

Kancelaria Mentzen wspiera małych i średnich przedsiębiorców w sprawach podatkowych, prawnych, jak również obsłudze księgowej. W ubiegłym roku, dzięki obsłudze ponad 3,3 tys. przedsiębiorców, wypracowała rekordowe 21,5 mln zł przychodów. Oznacza to wzrost o 28% względem 2022 roku.

„Dzisiaj jesteśmy naprawdę dużą i doświadczoną firmą z ponad setką specjalistów i tysiącami zadowolonych klientów, którym zapewniamy stałą opiekę podatkową i prawną. Ponieważ zależy nam na jak najdłuższej współpracy z klientami, a nie na jednorazowych konsultacjach, musimy działać klientocentrycznie. Dzięki przyjętemu modelowi możemy oferować polskim przedsiębiorcom profesjonalne doradztwo budując zaufanie i długoterminowe relacje, a nasze działania mieszczą się w budżecie, który jest dla nich dostępny. Koszt naszej pomocy jest znacznie mniejszy niż uzyskiwane przez klientów oszczędności. Cieszy nas każda złotówka, która zostaje w kieszeni klienta, zamiast trafić na zmarnowanie do państwa” – mówi Kamil Wielewicki, wiceprezes zarządu Kancelarii Mentzen.

W latach 2019-2020 kancelaria skupiła się na uldze IP BOX, głównie przeznaczonej dla branży IT. Przysługuje ona przedsiębiorcom, którzy osiągają kwalifikowane dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. W tym przypadku mają prawo opodatkować je według 5% stawki podatkowej. Dzięki tej działalności udało im się zaoszczędzić ponad 70 mln zł dla klientów.

Rok później wprowadzono model subskrypcyjny dla przedsiębiorców „Mentzen+”. Wprowadzono do sprzedaży kilka pakietów, które oferują nielimitowaną liczbę konsultacji podatkowych, a także wiele innych usług podatkowych w modelu abonamentowym. Obecnie Kancelaria Mentzen świadczy również kompleksowe usługi dla szerokiego rynku ze znaczącym naciskiem na doradztwo podatkowe. Wszelkie zmiany w przepisach, m.in. takie jak Nowy Ład, to szansa dla skokowego rozwoju usług spółki.

Nowa oferta Kancelarii Mentzen

Kancelaria Mentzen zamierza rozszerzyć swoją ofertę o doradztwo biznesowe, marketingowe, pośrednictwo finansowe i pozyskiwanie dotacji.

„Nasza wizja to: Miejsce przyszłych wielkich firm. Chcemy pomagać naszym klientom w rozwoju poprzez oferowanie możliwie kompleksowych usług i utrzymywaniu wieloletniej relacji. Będziemy oferować tysiącom naszych klientów dodatkowe usługi w ramach posiadanych przez nich subskrypcji. Możemy pozyskiwać dla nich dotacje, finansowanie, oferować szkolenia, a także doradztwo biznesowe i marketingowe. Żeby rozwinąć firmę nie wystarczy mieć najlepszego księgowego, prawnika i doradcę podatkowego. Potrzeba znaczniej więcej i zamierzamy to naszym klientom dostarczyć, tak by mogli jak najbardziej urosnąć. Moim marzeniem jest zobaczyć na okładce Forbesa twarz naszego klienta, któremu założyliśmy pierwszą spółkę i któremu cały czas towarzyszyliśmy w trakcie budowy wielkiej firmy” – mówi Sławomir Mentzen, prezes zarządu Kancelarii.

Warto przeczytać: Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców. Sprawdzamy jakie korzyści przysługują podatnikom

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Mario 13 lut 2024 (21:23)

Mariusz Patrowicz jest klientem