Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kluczowy kapitał dla fintechu Wealthon. Spółka wspiera sektor MŚP oferując im produkty finansowe

Wealthon

50 mln zł. Tyle pozyskał fintech Wealthon w ramach finansowania dłużnego od funduszy zarządzanych przez CVI Dom Maklerski.

Sektor MŚP, czyli małe i średnie przedsiębiorstwa nadał odczuwają negatywny wpływ trwającej wojny w Ukrainie. Jak wynika z badań, odpowiadają one za blisko 50% polskiego PKB. Fintech Wealthon wspiera finansowo właśnie ten sektor, oferując im innowacyjne narzędzia do prowadzenia przedsiębiorstw. Aby ukończyć unikatowy system dla MŚP, pozyskał kluczowe finansowanie.

„Dziękuję naszym partnerom biznesowym, w szczególności CVI Dom Maklerski, dzięki którym z każdym kwartałem zbliżamy się do pozycji lidera na rynku. Pozyskane finansowanie potwierdza wiarę w naszą strategię oraz stabilność operacyjną Wealthon. Umożliwi nam ono dalsze podnoszenie jakości produktów. Finalizujemy realizację projektu kompleksowego ekosystemu narzędzi i usług, który będzie unikatowym rozwiązaniem na polskim rynku” – mówi Aleksander Majchrzak, prezes Wealthon.

Warto przeczytać: QNA Technology zacieśnia współpracę z liderem technologicznym. Podpisano list intencyjny

Wsparcie sektora MŚP

Przedsiębiorcy obecnie mają problemy, ze względu na wzrost cen materiałów i surowców, kosztów zatrudnienia oraz spadku liczby zamówień. Wzrostu obciążeń finansowych związanych z prowadzeniem działalności obawia się odpowiednio 91% i 72% mikro, małych i średnich firm w Polsce. W I kwartale 2024 roku zaobserwowano także większą niepewność dotyczącą wpływu inflacji na sytuację przedsiębiorstw. Z pomocą dla sektora MŚP przychodzi Wealthon.

Flagowym produktem fintechu Welathon jest pożyczka Wealthon POSCASH. Autorski system scoringowy bada zdolność kredytową klienta i wydaje automatyczną decyzję w rewolucyjnie krótkim czasie. Wysokość spłaty zależna jest od dziennego obrotu na terminalu płatniczym. Dzięki temu rozwiązaniu, małe i średnie przedsiębiorstwa mają możliwość uzyskania dodatkowego finansowania, pomimo między innymi sezonowości ich biznesu. Ponadto, w ubiegłym miesiącu powstało finansowanie przeznaczone dla e-sklepów. Wealthon w tym celu podjął współpracę z IdoSell.

Aby dokończyć pracę nad unikatowym rozwiązaniem dla sektora MŚP, Wealthon pozyskał finansowanie w wysokości 50 mln zł. Fintech będzie mógł poszerzyć gamę produktów, oferując klientom najlepsze możliwe rozwiązania oraz kontynuować rozwój technologii.

„Cieszymy się, że możemy wspierać Wealthon w dalszym rozwoju. Dzięki pozyskanemu finansowaniu, spółka może zwiększać skalę działalności i odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie małych i średnich firm na produkty finansowe, w pełni wykorzystując istniejący potencjał rynkowy” – mówi Adam Rzepecki, principal w CVI.

Źródło grafiki: Wealthon

Warto przeczytać: Polskie firmy powoli odzyskują równowagę. Mają jednak problemy z dalszym rozwojem

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.