Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

MediSensonic wchodzi w kluczową fazę badań klinicznych

medisensonic

Polska firma MediSensonic intensyfikuje prowadzone przez siebie działania. Obecnie pracuje równolegle nad dwoma dużymi projektami medycznymi. Planuje także dołączenie do grona spółek publicznych.

MediSensonic to projekt założony w 2018 roku. Spółka jest innowacyjną firmą technologiczną działającą w obszarze medtech. Rozwiązania proponowane przez nią kilkukrotnie spotkały się z uznaniem ekspertów. MediSensonic jest laureatem nagrody Ambasador Innowacyjności 2023. Obecnie jej dwa kluczowe projekty wchodzą w decydującą fazę.

Warto przeczytać: Karol Sadaj, który pracował dla Ubera i Revoluta, dołącza do rady nadzorczej polskiego startupu eGabinet

Innowacja w mierzeniu ciśnienia krwi

Pierwszy z nich to Touchwavebezmankietowy monitor ciśnienia krwi. W spółce poinformowano właśnie o zakończeniu II fazy badań klinicznych urządzenia. Ich wyniki potwierdziły jego właściwe działanie urządzenia i prawidłowość zastosowanych w nim algorytmów. W MediSensonic nie kryją zadowolenia z takich wyników swojego kluczowego projektu.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyników badań klinicznych dotyczących Touchwave. Ocena parametrów potwierdza skuteczność produktu i użytych algorytmów, zarówno podczas aktywności dziennej, jak i w spoczynku nocnym. Nasze rozwiązanie, po certyfikacji, rejestracji i dopuszczeniu do obrotu, będzie stanowić zupełnie nową kategorię urządzeń w porównaniu do powszechnie dostępnych ciśnieniomierzy mankietowych. Standardowe urządzenia służą użytkownikom i personelowi medycznemu do sporadycznego pomiaru, podczas gdy nasz nowatorski system mierzy ciśnienie bez używania mankietu pompowanego w sposób ciągły i nieinwazyjny” – mówi Zenon Szczepaniak, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w MediSensonic.

Rewolucja dla cukrzyków

Jeszcze bardziej rewolucyjny jest drugi projekt, nad którym prace prowadzi MediSensonic. Mowa o Glucowave, który ma szansę ułatwić życie wszystkim diabetykom. Będzie pierwszym na świecie bezinwazyjnym urządzeniem do pomiaru glukozy we krwi. 

„Prace nad Glucowave idą zgodnie z planem. Z ostatnich badań klinicznych otrzymaliśmy wiele obiecujących danych, co napawa naszych inżynierów optymizmem. Po zakończeniu ostatnich sesji pomiarowych na pacjentach przewidziana jest dokładna analiza wyników pod przewodnictwem głównego badacza. Z punktu widzenia biznesowego, oficjalne statystyki szacują, że do 2030 roku potencjalną grupą odbiorców naszego produktu może być nawet 500 milionów osób cierpiących na cukrzycę, co daje nam ogromną szansę rynkową w skali całego świata” – komentuje Zenon Szczepaniak.

Ukończenie prac nad urządzeniem z pewnością sprawi, że o MediSensonic i oferowanych przez spółkę rozwiązaniach będzie się mówiło nie tylko w kraju.

Inne działania spółki

To jednak nie koniec bieżących działań spółki. Trwają również zaawansowane prace nad urządzeniami stomatologicznymi, takimi jak Microwave Pulp Vitality Tester (MPVT). W Deventiv, która jest spółką zależną, tworzony jest jeszcze automatyczny skaner do diagnozowania jamy ustnej (DAOS).

Nic dziwnego, że MediSensonic myśli o większej obecności na rynkach zagranicznych. W ostatnim czasie w tym celu zawarto strategiczne umowy z partnerami z USA i Wielkiej Brytanii. Proces komercjalizacji ma nowych rynkach ma ułatwić obecność w Radzie Doradczej Riccardo Falduto — uznanego autorytetu w dziedzinie rozwoju biznesu.

Spółka chce być również notowana na rynku NewConnect.

Źródło grafik: MediSensonic

Warto przeczytać: „Jestem pewny, że coraz więcej spółek na rynku polskim, będzie dostrzegać potencjał modelu Virtual Biotech” – mówi CEO Auxilius Pharma, Jędrzej Litwiniuk

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.