Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Najbardziej atrakcyjni pracodawcy w Polsce w 2024 roku. Wyniki badania Randstad

pracodawcy w Polsce

Randstad Employer Brand Research 2024 to badanie, w którym już po raz 14. pracownicy wskazali najatrakcyjniejszych pracodawców. W tym roku spory awans zaliczyły podmioty z jednej konkretnej branży.

Najatrakcyjniejsze podmioty na polskim rynku pracy wskazywane są na podstawie opinii ankietowanych pracowników. Pod uwagę brane jest wiele czynników. Oceniane kryteria to między innymi stabilność zatrudnienia, perspektywy rozwoju czy atmosfera w pracy. Równie ważne jest umożliwienie przez pracodawcę zachowania równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. 

W tegorocznym Randstad Employer Brand Research wzięło udział blisko 6,8 tysięcy respondentów w wieku od 18 do 64 lat. Byli to nie tylko pracownicy, ale również uczniowie i poszukujący zatrudnienia.

Warto przeczytać: Upadłości firm w Polsce wyhamowały. Czy utrzyma się poziom umiarkowany?

Wzrost atrakcyjności branży motoryzacyjnej

W tegorocznym rankingu królują firmy motoryzacyjne. Jak pisaliśmy niedawno, ta branża cieszy się jednym z większych zainteresowań pracowników. Ma to również odzwierciedlenie w badaniu Randstad. Zwycięzcą rankingu jest firma Volvo Polska, która w zeszłorocznej edycji nie była nawet na podium. Na drugim miejscu znalazła się Kompania Piwowarska. To ten pracodawca zaliczył największy awans. Rok temu nie był nawet obecny w pierwszej dziesiątce zestawienia. Trzecie miejsce zajęła Toyota Motor Manufacturing Polska, awansując z ubiegłorocznej szóstej pozycji.

Zdaniem badanych, marki motoryzacyjne wyróżnia przede wszystkim stabilna sytuacja finansowa oraz dobra reputacja. Oprócz tego podkreślili, że w przypadku Toyota Motor Manufacturing Poland atutami są również atrakcyjne wynagrodzenia i dodatkowe benefity. Mocną cechą Kompanii Piwowarskiej, docenianą przez badanych jest z kolei stabilność zatrudnienia. 

Najbardziej atrakcyjni pracodawcy w Polsce

W pierwszej dziesiątce rankingu znajdują się 4 firmy motoryzacyjne, firma z sektora spożywczego, 1 z sektora nowoczesnych technologii, 1 związana z branżą lotniczą, przedsiębiorstwo medyczne, przedsiębiorstwo z branży produkcyjnej i z branży energetycznej. 

Ich zestawienie wygląda następująco:

  1. Volvo Polska
  2. Kompania Piwowarska
  3. Toyota Motor Manufacturing Poland
  4. Volkswagen Poznań
  5. Fujitsu Technology Solutions 
  6. Stellantis
  7. PGE Polska Grupa Energetyczna
  8. Neuca
  9. LS Airport Services 
  10. Grupa Saint-Gobain w Polsce

Warto przeczytać: Polacy chcą pracować w IT, ale firmy niekoniecznie chcą ich zatrudniać. Kością niezgody jest AI

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.