Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pakiet deregulacyjny ma ułatwić prowadzenie biznesu w Polsce. Trwają prace Ministerstwa Rozwoju i Technologii

prowadzenie biznesu

Rozpoczynają się prace Zespołu ds. Doskonalenia Regulacji Gospodarczych. Podczas spotkania z przedstawicielami biznesu minister Krzysztof Hetman zapowiedział wprowadzenie ułatwień dla przedsiębiorców.

Główne zadanie Zespołu ds. Doskonalenia Regulacji Gospodarczych to wsparcie ministra w kształtowaniu i poprawie warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Gwarantować miał to dialog pomiędzy przedsiębiorcami a przedstawicielami resortu rozwoju i technologii. Zdaniem ministra Hetmana praca zespołu w poprzedniej kadencji wyglądała źle.

Zależy nam na współpracy, dialogu i zaufaniu. W ostatnich latach ten dialog nie wyglądał dobrze, a Zespół nie realizował należycie przypisanych mu zadań. Dziś reaktywowałem ten Zespół, aby wspólnie wykorzystać jego potencjał. Będziemy wspólnie pracować nad poprawą warunków prowadzenia biznesu w Polsce” – podkreślił minister.

Pakiet deregulacyjny ma poprawić sytuację przedsiębiorców

Wprowadzenie korzystnych dla przedsiębiorców zmian ma ułatwić pakiet deregulacyjny. Ma być to szereg rozwiązań prawnych, które ułatwią między innymi postępowanie administracyjne i prace urzędów. Zawierać ma również pomysły, które ułatwią przedsiębiorcom inwestowanie i uzyskanie leasingu. Jego składowe mają zostać opracowane na podstawie propozycji środowiska przedsiębiorców.

Przy tworzeniu pakietu deregulacyjnego niezwykle istotny jest dla nas głos przedsiębiorców. To przede wszystkim oni będą korzystać z nowych przepisów” – komentuje Mariusz Filipek, pełnomocnik ds. deregulacji i dialogu gospodarczego.

Powołanie Mariusza Filipka na powyższą funkcję ma pomóc we właściwym dialogu pomiędzy stronami. W spotkaniu w resorcie oprócz ministra rozwoju i technologii, pełnomocnika ds. deregulacji i dialogu gospodarczego, wzięli również udział przedstawiciele organizacji przedsiębiorców

Nowy rząd chce prowadzić dialog z przedsiębiorcami. Jeszcze na początku roku zapowiedziano wakacje od ZUS. Dzięki temu osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą będą mogły skorzystać z miesięcznego zwolnienia z opłaty składki na ubezpieczenia społeczne. Rząd planuje przyjąć projekt ustawy jeszcze w I kwartale 2024 roku. 

Warto przeczytać: Zmiana danych działalności gospodarczej. Ile przedsiębiorca ma czasu na złożenie wniosku i gdzie powinien go wysłać?

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.