Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Powerdot pozyskuje kluczowe finansowanie na rozwój infrastruktury do ładowania aut elektrycznych. Firma skupia się na polskim rynku

elektromobilność

Powerdot zamknął kolejną rundę finansowania. W jej ramach otrzyma aż 100 mln euro, które zostanie przeznaczone na rozwój infrastruktury do ładowania aut elektrycznych w Europie.

Niedawno pisaliśmy, że Powerdot uruchomił już w Polsce 250 punktów do ładowania aut elektrycznych, a w realizacji jest jeszcze 1500 takich miejsc. Teraz firma pozyskała 100 mln euro w ramach kolejnej rundy finansowania. Część środków trafi na polski rynek, gdzie łączna wartość inwestycji Powerdot wyniesie 200 mln zł do 2025 roku.

Powerdot zamierza zbudować w Polsce gęstą sieć stacji o dużej mocy. Ponadto, firma stawia na rozwój technologii rewolucjonizujących korzystanie z usługi ładowania, w tym nowoczesnych płatności.

„Polska jest dla Powerdot jednym z najważniejszych rynków, ze względu na jej wielkość, potencjał ekonomiczny, a także stosunkowo wczesny etap rozwoju elektromobilności” – mówi Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce.

Warto przeczytać: Powerdot chętnie inwestuje w Polsce i stawia kolejne stacje ładowania aut elektrycznych

Elektromobilność w Polsce

Powerdot od dłuższego czasu rozwija w Polsce punkty do ładowania aut elektrycznych. Firma zrealizowała już 250 takich stacji, a w planach jest jeszcze 1500. Na inwestowanie w Polsce pozyskała kolejne finansowanie. W ramach kolejnej rundy Powerdot otrzymał wsparcie w wysokości 100 mln euro, które przeznaczy na rozwój infrastruktury do ładowania aut elektrycznych w Europie. Kapitał pochodzi od francuskiego funduszu infrastrukturalnego Antin. Już wcześniej dokapitalizował on firmę kwotą 150 mln euro.

Znaczna część tej kwoty zostanie zainwestowana na polskim rynku. „Uwzględniając już realizowane i rozpoczęte inwestycje, Powerdot przeznaczy na rozwój infrastruktury w Polsce łącznie 200 mln zł do końca 2025 roku” – informuje Grigoriy Grigoriev.

Firma jest obecnie w trakcie budowy 600 stacji ładowania, które będą zlokalizowane przy sklepach Biedronkach. Punkty będą mieć moc 120 kW każdy. Inwestycja spowoduje potrojenie dostępnej w Polsce liczby złączy DC o mocy powyżej 100 kW. Powerdot tworzy też infrastrukturę dla licznych parków i galerii handlowych usytuowanych w różnych częściach Polski.

Łącznie wartość inwestycji Powerdot w Europie wyniesie na koniec przyszłego roku 260 mln euro. Wartość realizowanych w Polsce projektów jest większa od inwestycji Powerdot w Hiszpanii, Portugalii czy w Belgii, ustępując pod względem wielkości jedynie rynkowi francuskiemu.

Źródło grafiki: Powerdot

Warto przeczytać: Ebury i Shoper nawiązują współpracę. Polski e-commerce będzie wspierany w transakcjach zagranicznych

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.