MamBiznes.pl

Przełomowe urządzenie od Syglass. Spółka należąca do grupy SYGNIS chce podbić także zagraniczne rynki

Pobieranie danych ...

Należący do Grupy SYGNIS startup Syglass szykuje się do ekspansji zagranicznej. Pomóc ma w tym udział w programie akceleracyjnym w USA.

Technologia SYGLASS umożliwia szybką produkcję specjalistycznych elementów optycznych jak światłowody, soczewki i macierze soczewek. Urządzenie stworzone przez firmę może zastąpić aż 6 maszyn przemysłowych. Sam proces produkcji jednej preformy jest dzięki temu co najmniej dziesięciokrotnie szybszy. Technologia startupu otwiera nowe możliwości w komunikacji laserowej między Ziemią a satelitami. Również warto wspomnieć o laserowych terapiach skóry.

Obecnie Syglass pracuje nad wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji do projektowania struktur. Ma to wpłynąć na dalsze zwiększenie wydajności. Pomoże także osiągnąć nowe właściwości kształtowania wiązki światła.

Akceleracja w USA

Rozwiązania oferowane przez Syglass zyskują uznanie również za granicą. Startup znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych w polsko-amerykańskim programie akceleracyjnym. Z tego tytułu w najbliższym czasie czeka go intensywna misja biznesowa w USA. Przedstawiciele Syglass odbędą szereg spotkań z mentorami, potencjalnymi partnerami biznesowymi i inwestorami ze stanów Nevada i Kalifornia. 

„SYGLASS to jedna z naszych flagowych technologii, którą w tym roku dynamicznie rozwijamy. Doświadczony zespół Syglass jest doskonale przygotowany do działań w kolejnych miesiącach, w tym na rynku amerykańskim, który cechuje się ogromnym zapotrzebowaniem na innowacyjne technologie addytywne oraz wysokim stopniem adopcji nowych technologii. Na bazie doświadczeń ze współpracy z dotychczasowymi klientami i partnerami w USA wyznaczyliśmy sobie konkretne cele, obejmujące m.in. rozbudowanie sieci partnerstw z instytucjami i firmami, rozbudowanie rady doradczej oraz konwersję pierwszego amerykańskiego klienta, który stworzy pilotażowy produkt na bazie technologii SYGLASS. Wierzę, że wysoka jakość naszej technologii w połączeniu z kompetencjami biznesowymi zespołu pozwolą nam wzmocnić naszą obecność w USA, w pierwszej kolejności właśnie poprzez działania w Nevadzie i Kalifornii” – zaznacza dr Olga Czerwińska, CSO i wiceprezeska zarządu Sygnis.

Globalny rynek laserowych systemów komunikacji satelitarnej był warty w 2021 roku 618,2 mln dolarów. Rozwój technologii addytywnych i rosnące możliwości zastosowania ich w przemyśle sprawiają, że jego wartość ciągle rośnie. Szacuje się, że w 2031 roku będzie wynosiła 39213,36 mln dolarów.

Źródło grafiki: Spółka

Warto przeczytać: Polskie startupy walczą o uznanie arabskich inwestorów. Trwają eliminacje do AIM Congress

Pobieranie danych ...