Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

QNA Technology z ofertą publiczną akcji. Kolejny ważny krok spółki

QNA Technology

Pionier syntezy i produkcji kropek kwantowych przeprowadzi emisję do 270 tys. nowych akcji w serii E. Środki pozyskane w trybie oferty publicznej pomogą rozpocząć komercyjną sprzedaż kropek kwantowych klientom spółki.

QNA Technology konsekwentnie realizuje swoją strategię biznesową. Niedawno pisaliśmy o podpisaniu przez spółkę listu intencyjnego z partnerem z USA. Określa on warunki współpracy podmiotów na najbliższe 12 miesięcy. Obecnie QNA Technology pracuje nad uruchomieniem komercyjnej produkcji na eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy kropek kwantowych. Proces jej uruchomienia wymaga pozyskania przez spółkę dodatkowych nakładów finansowych.

Warto przeczytać: QNA Technology zacieśnia współpracę z liderem technologicznym. Podpisano list intencyjny

Oferta publiczna akcji QNA Technology

Firma zamierza pozyskać finansowanie poprzez emisję akcji. Na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy została podjęta uchwała o emisji do 270 tys. nowych akcji serii E w trybie oferty publicznej. Zarząd szacuje, że wartość oferty wyniesie około 11 mln zł. Strategiczne cele spółki, na które zostaną przeznaczone zdobyte środki, zostały szczegółowo wymienione w Memorandum Informacyjnym. Około 33% z nich zostanie zaangażowanych właśnie na uruchomienie Pilotażowej Linii Syntezy kropek kwantowych. 

Drugim z celów jest komercjalizacja technologii produkcji niebieskich kropek kwantowych. By go osiągnąć, spółka planuje pozyskanie nowych partnerów strategicznych i dystrybutorów. Część środków zostanie również przeznaczona na zabezpieczenie finansowe spółki.

„Realizacja tych celów pozwoli nam na przejście z klientami, którzy obecnie testują nasze materiały oraz z nowymi klientami, do współpracy komercyjnej i znacząco wzmocnić nasz wizerunek w branży. Liczymy na to, że inwestorzy docenią nasze dotychczasowe dokonania i osiągnięte cele, które zrealizowaliśmy w pełni zgodnie z deklaracjami złożonymi podczas poprzedniej emisji akcji i przyłączą się do wspólnej realizacji naszych obecnych celów, stając się tym samym współautorami naszych kolejnych sukcesów” – mówi Artur Podhorodecki, prezes zarządu, CEO, założyciel i akcjonariusz QNA Technology.

Źródło grafiki: QNA Technology

Warto przeczytać: Zeta Labs zyskuje 2,9 mln dolarów. Rozwinie autonomicznego agenta AI

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.