Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

SYGNIS rozwija własne produkty. Jasna strategia twórcy Direct Ink Writing

sygnis

Tworzenie zaawansowanych technologicznie własnych produktów. Realizacja nowych projektów badawczo-rozwojowych. To strategia notowanej na NewConnect spółki SYGNIS.

Spółka SYGNIS jest znana ze swojej flagowej linii technologicznej Direct Ink Writing. To do niej należy urządzenie F-NIS. Umożliwia on druk z dowolnego jednoskładnikowego materiału półpłynnego, np. żywicy, silikonu czy pasty ceramicznej. Firma jest także twórcą hybrydowej drukarki do wieloskładnikowych materiałów płynnych SYGPAST.

W tym roku jednym z elementów strategii spółki ma być rozwój własnych produktów opartych na linii Direct Ink Writing. Kluczowe będzie również zwiększenie ich sprzedaży. W tym celu planowana jest rozbudowa sieci dystrybucyjnej. 

„Sprzedaż i rozwój produktów własnych to obecnie fundament rozwoju SYGNIS. Nasze rozwiązania cieszą się coraz większym zainteresowaniem instytucji i firm z sektorów takich jak medtech, fotonika czy energetyka. Przykładem jest nasz wkład w zakończony sukcesem projekt innowacyjnego systemu wytwarzania wodoru w technologii elektrolizera SOE realizowany przez Orlen, AGH i Instytut Energetyki Odnawialnej. Know-how i kompetencje technologiczne, a w ślad za tym jakość naszych produktów i usług powodują, że odpowiadamy na najbardziej aktualne potrzeby rynkowe” – mówi dr Olga Czerwińska, CSO i wiceprezeska zarządu Sygnis.

Warto przeczytać: Przełomowe urządzenie od Syglass. Spółka należąca do grupy SYGNIS chce podbić także zagraniczne rynki

Technologia DEPO

Oprócz tego SYGNIS rozwija projekty B+R oparte na przewagach technologicznych firmy. Jednym z nich jest technologia druku z węgla szklistego — DEPO. To autorskie rozwiązanie spółki. Uzyskano już certyfikat walidacji technologii w ramach Inicjatywy 3W. Obecnie jest rozwijana w ramach międzynarodowego programu The Advanced Materials Competition (AdMaCom). Jego członkami są wiodące spółki technologiczne. Mowa o Bosch, Sony, CarbonX czy Inuru.

„[…] już dziś realizujemy projekty, które będą decydowały o przewadze spółek technologicznych w horyzoncie kilku najbliższych lat. Technologia DEPO, która jest bazą dla przyszłej produkcji zaawansowanych komponentów półprzewodnikowych z węgla szklistego przez SYGNIS, ma potencjał, by stać się wyznacznikiem jakości dla wielu branż” – podkreśla dr Olga Czerwińska.

Z użyciem technologii DEPO można uzyskać bardziej wydajne ogniwa paliwowe, ale nie tylko. Również elektrody do stymulowania komórek oraz niekorodujące złącza węglowe na folii metalicznej do ogniw elektrycznych. Komponenty z węgla szklistego znajdują zastosowanie w niemal każdej dziedzinie przemysłu. 

Warto przeczytać: Politechnika Warszawska i Stoen Operator stworzą innowacyjny miejski ekosystem energetyczny

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.