Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Sztuczna inteligencja od Google w produktach Apple? Rozmowy pomiędzy gigantami trwają

AI Gemini

Bloomberg poinformował, że Apple rozmawia z Google na temat możliwości wprowadzenia w nowych iPhone’ach narzędzi AI Gemini. Zmiany mogą być dostępne jeszcze w tym roku.

Gemini to zestaw generatywnych narzędzi AI. Obejmują one między innymi chatbota, ale także asystentów kodowania. Rozwiązania te dostarcza spółka Alphabet, której właścicielem jest Google. Zdaniem agencji Bloomberg trwają właśnie rozmowy firmy z Apple i dotyczą możliwości zastosowania Gemini w systemie iOS.

Zmiany jeszcze w tym roku 

Według informatorów Bloomberga Gemini miałoby obsługiwać początkowo kilka nowych funkcjonalności, które mają być udostępnione klientom Apple jeszcze w tym roku. W czerwcu ma nastąpić premiera najnowszej wersji systemu iOS 18, gdzie można spodziewać się prezentacji efektów prowadzonych rozmów. 

Apple miało prowadzić także negocjacje z OpenAI. Nie doszło do ich finalizacji, co dodatkowo uwiarygodnia informacje Bloomberga. Może to być także kolejna odsłona walki pomiędzy Google a OpenAI. Gemini, będący „lepszą wersją” chatbota Bard, ma być nowym otwarciem Google na AI i jednocześnie ciekawą alternatywą dla ChatGPT. Być może za takową uznają go także w Apple.

CNBC poprosiło Apple i Google o komentarz w tej sprawie, jednak nie otrzymało odpowiedzi od obydwu podmiotów. Do pogłosek pozytywnie odnosi się natomiast giełda. Akcje spółki Alphabet wzrosły przed otwarciem poniedziałkowej sesji o 2,7%.

Warto przeczytać: SoftBank rozważa inwestycję w Mistral. Francuski startup przyciąga kolejnych inwestorów

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.