Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

SoftBank rozważa inwestycję w Mistral. Francuski startup przyciąga kolejnych inwestorów

SoftBank

Mistral AI to obecnie najgorętszy startup związany ze sztuczną inteligencją w Europie. Według Bloomberg, SoftBank Group Corp. zamierza wesprzeć firmę w najbliższej rundzie inwestycyjnej.

Startup Mistral sam określa siebie jako europejską odpowiedź na ChatGPT. Jego rozwiązania wspierają i wprowadzają do swoich narzędzi kolejni inwestorzy. Niedawno pisaliśmy o współpracy nawiązanej przez francuzów z Microsoft. Teraz, według nieoficjalnych informacji przekazanych przez Bloomberg, kolejnym dużym inwestorem w startup może być SoftBank.

Warto przeczytać: Zaskakujący ruch w sektorze AI. Microsoft wspiera rywala ChatGPT

Wsparcie giganta na razie w fazie negocjacji

SoftBank to japoński potentat technologiczny. Jego właściciel, Masayoshi Son, szuka obecnie rozwiązania, które umożliwi mu rozpoczęcie przedsięwzięcia stanowiącego konkurencję dla inteligentnych półprzewodników Nvidii. W tym celu w ostatnich miesiącach firma większą uwagę zwraca na przedsięwzięcia zajmujące się sztuczną inteligencją. Przed ewentualną inwestycją zamierza jednak dokonywać dogłębnej analizy.

Według Bloomberga ewentualna inwestycja jest na etapie rozważań i negocjacji, dlatego źródła informacji proszą o anonimowość. Agencji nie udało się uzyskać komentarza od zainteresowanych podmiotów. Niezależnie od kwoty ewentualnego zaangażowania prognozuje się, że wsparcie SoftBanku przyczyni się do wyceny startupu Mistral na poziomie ponad 2 mld dolarów.

Warto przeczytać: Startup z Korei pozyska 90 mln dolarów finansowania. DeepX rozwija chipy oparte na AI

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.