Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Tech-Athon 2023 na Politechnice Warszawskiej. Podano zwycięzców DemoDay

11 czerwca 2024 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej zaprezentowano projekty przygotowane przez finalistów Tech-Athon 2023. Jury wybrało zwycięzcę wydarzenia DemoDay.

Tech-Athon jest wydarzeniem, w czasie którego zespoły doktorantów Politechniki Warszawskiej i zaproszonych gości przygotowują innowacyjne rozwiązania technologiczne o potencjale wdrożeniowym. Te pomysły są konsultowane z mentorami, a następnie odbywa się ich prezentacja przed konkursowym jury. Finaliści, dzięki środkom finansowym z programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” prowadzą dalsze prace nad tymi projektami. Dzięki temu mogą w kolejnym roku zaprezentować je podczas wydarzenia DemoDay.

DemoDay

Warto przeczytać: „Chcemy, aby Polska w końcu zaistniała na mapie innowacji farmaceutycznych” – Łukasz Zybaczyński, prezes BioResearch Pharma

DemoDay

Podczas tegorocznego DemoDay każdy z zespołów otrzymał 10 minut, by przedstawić demonstrator. Po prezentacji następował czas na pytania jury konkursu. Kapituła oceniała innowacyjność rozwiązań i potencjał ich wdrożenia. Zwracano również uwagę na jakość diagnozy i zdefiniowania problemu oraz interdyscyplinarność projektów. W DemoDay zaprezentowano 5 projektów:

  • zespół 3D Hand: mioelektryczna proteza dłoni, „rosnąca” wraz z dzieckiem,
  • zespół PulseLayers: zastosowanie drukowanych warstw elektrostymulacyjnych do skrócenia rehabilitacji po złamaniu kończyny,
  • zespół Hydrogenius: nowatorski system do syntezy e-paliwa,
  • zespół QPI4MED: narzędzie spersonalizowanej terapii CAR-T, wspierające leczenie nowotworów,
  • zespół pd meds: wykorzystanie prostych narzędzi i grywalizacji do pomocy w terapii oddechowej.

Zwycięzcy DemoDay

Po analizie zaprezentowanych projektów jury ogłosiło zwycięzcę DemoDay. Został nim zespół pd meds. Nagrodą jest 120 tys. zł, które mają zostać przeznaczone na dalsze prace nad zwycięskim rozwiązaniem.

„To ogromne wyróżnienie, zwłaszcza w obliczu tak ciekawych projektów zaprezentowanych przez konkurencję. Takie momenty cieszą i motywują do dalszej pracy. Mam nadzieję, że dzięki zdobytym środkom uda nam się przybliżyć do realizacji naszych celów, a nasz produkt będzie wspomagał treningi oddechowe już w niedalekiej przyszłości” – powiedział Krzysztof Zawalski z pd meds.

Oprócz środków finansowych, zespół jest również wspierany przez specjalistów z obszaru medycyny oraz trenerów biznesu. Dzięki temu ma być możliwe wprowadzenie produktu do terapii oddechowej na rynek już w przyszłym roku.

Źródło grafik: Politechnika Warszawska.

Warto przeczytać: Finansowanie startupów z sektora edtech traci na popularności. Perspektywa najgorsza od lat

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.