MamBiznes.pl

229 utrudnień w prowadzeniu własnego biznesu

Pobieranie danych ...

PKPP Lewiatan opracowała tzw. czarną listę, która przedstawia 279 utrudnień dla przedsiębiorców w prowadzeniu ich działalności gospodarczej. Przede wszystkim biznesmenom przeszkadza niezrozumiałe prawo podatkowe i biurokracja – informuje w dzisiejszym wydaniu ”Rzeczpospolita”.

”Dla przedsiębiorców zrzeszonych w Lewiatanie wciąż najpoważniejszymi są bariery podatkowe. – Nadal VAT wskazywany jest jako podatek najtrudniejszy do rozliczania – wyjaśnia Jeremi Mordasewicz. Ale w zeszłym roku nową i uciążliwą barierą stał się sposób ustanawiania zakresu i wysokości podatku od wartości nieruchomości. – Sprawa dotyczy definicji budynku i budowli. Dotychczas samorządy nie pobierały podatku od urządzeń znajdujących się wewnątrz budynku. W tej chwili samorządy łaknące większych dochodów toczą spory w tej kwestii” – czytamy w ”Rzeczpospolitej”.

– Filmweb.pl, czyli tak się robi e-biznes

– Goldenline.pl, czyli tak się robi e-biznes

– Photoblog.pl, czyli tak się robi e-biznes

– Ceneo.pl, czyli tak się robi e-biznes

– Pracuj.pl, czyli tak się robi e-biznes

”Dla firm wciąż kłopotliwa jest konieczność przechowywania akt w formie papierowej. W ostatnim roku nie udało się też uprościć procedur związanych z rejestracją firm. Przedsiębiorcy skarżą się też na wysoki stopień reglamentowania działalności gospodarczej, niską jakość prawa, słabość systemu sądowniczego. Przyznają, że choć zasady wydatkowania funduszy unijnych są stale doskonalone, to wciąż urzędy wymyślają nowe trudności” – czytamy dalej.

– Jak założyć sklep internetowy?

– Automaty vendingowe to niezły biznes

– Jak założyć prywatne przedszkole?

– Otwieramy własny pub

– Jak zarabiać na domenach?

Proste reguły, jasne zasady i sprawiedliwe wyroki  to podstawa, aby każdy przedsiębiorca mógł czuć, że wymiar sprawiedliwości rzeczywiście działa. Znaczna ilość spraw sądowych prowadzona jest z udziałem przedsiębiorców. Toczą oni spory z pracownikami, fiskusem oraz innymi instytucjami. W gąszczu spraw zdarzają się niestety takie, w których biznesmeni są z góry na przegranej pozycji. Sami zainteresowani twierdzą, że zjawisko dyskryminacji jest w polskich sądach coraz powszechniejsze.

– Jak powstała potęga serwisu Youtube.com?

– Swój pierwszy milion zarobili na grach

– Jak nastolatek został milionerem

– Pomysł na biznes, który przyniósł fortunę

– Jak wymienić spinacz na dom?

– Historia sukcesu firmy Apple

Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym wydaniu ”Rzeczpospolitej”, w artykule Aleksandry Fandrejewskiej Pt. ”Biurokracja trzyma się mocno”.

Źródło: Przegląd prasy Bankier.pl

Pobieranie danych ...