MamBiznes.pl

50 proc. firm nie ma strony www

Pobieranie danych ...

Główny Urząd Statystyczny podał, że połowa polskich przedsiębiorstw nie posiada własnej strony www. Sytuacja wygląda najgorzej wśród małych firm. Eksperci wskazują, że ciągle wiele z nich nie docenia stron internetowych – informuje w dzisiejszym wydaniu ”Dziennik Gazeta Prawna”.

”– Zaniedbywanie internetu to poważny błąd. W dzisiejszym świecie, jeżeli czegoś nie ma w sieci, to praktycznie nie istnieje, i to także biznesowo – oceniają eksperci. Choć ponad 90 procent tych firm ma dostęp do sieci, co szósta dokonuje zakupów i sprzedaży w sieci, a nawet korzysta z podpisu elektronicznego, to niestety – jak wynika z raportu GUS – wciąż powszechnym problemem jest niedocenianie budowania swojego wizerunku w Internecie” – czytamy w ”Dzienniku Gazecie Prawnej”.

”A im firmy mniejsze, tym ten wynik jest gorszy. I tak wśród tych największych, zatrudniających ponad 250 pracowników, stronę ma blisko 88 proc., wśród średnich, mających przynajmniej 50 pracowników – 79 proc., a wśród tych małych, zatrudniających od 10 do 50 osób, własne strony ma ledwie niewiele ponad połowa. – Jeszcze gorzej jest zapewne wśród mikroprzedsiębiorstw – mówi Michał Łebkowski, dyrektor generalny Centrum Nowej Technologii – agencji zajmującej się kreowaniem e-wizerunku firm” – czytamy dalej.

Wiele firm decyduje się na zawieszenie działalności gospodarczej. Niektóre z nich prowadzą strony internetowe, które opisują ich działalność, a przy okazji stają się ich dodatkowych źródłem dochodów poprzez umieszczone na nich reklamy. Co się dzieje z witryną, gdy firma zaprzestaje działalności? Czy może ona nadal istnieć? Resort Gospodarki stwierdza, że firma nie musi wycofywać swojej strony z Internetu. Tłumaczy to tym, że samo istnienie strony nie powoduje przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej. Art. 14a ust. 3 i 4 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (DzU z 2007 r. nr 155, poz. 1095) mówi, że w czasie zawieszenia, firma nie może wykonywać swojej statutowej działalności gospodarczej i osiągać z tego tytułu dochodów.

– Wszystko o prowadzeniu e-biznes w jednym miejscu

Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym wydaniu ”Dziennika Gazety Prawnej”, w artykule Sylwii Czubkowskiej Pt. ”Tylko połowa polskich firm ma własną stronę www”.

Źródło: Przegląd prasy Bankier.pl

Pobieranie danych ...