MamBiznes.pl

Kapitał dla osób z nowatorskim pomysłem na biznes

Pobieranie danych ...

Dźwięki, które tamują krwawienie czy działający wewnątrz komórek bio-komputer, który pomaga leczyć raka. – Czy tak rewolucyjne odkrycia trafią do polskich szpitali? Prawdopodobnie nieprędko, bo to efekt pracy amerykańskich pomysłodawców, ale nie znaczy to, że rodzimi naukowcy nie mają szans na sukces, w tym także ten biznesowy. Przełomowe odkrycia potrzebują wsparcia. Nawet najbardziej nowatorski wynalazek kończy swój żywot w szufladzie, jeśli nie znajdzie wsparcia w biznesie. Tylko dzięki komercyjnemu wykorzystaniu odkrycie służy człowiekowi.

Inwestycje w zdrowie

Każdy, kto posiada innowacyjny pomysł na biznes z zakresu technologii ochrony zdrowia i inżynierii medycznej lub jest zainteresowany ulokowaniem kapitału w nowopowstające firmy, będzie mógł podjąć współpracę z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego, w ramach dokapitalizowanego ostatnio Funduszu „Inwestycje kapitałowe”. Cel jest jeden – zwiększyć liczbę przedsiębiorstw działających w oparciu o nowatorskie rozwiązania z dziedziny inżynierii medycznej.

Teraz to w sumie 27 mln zł, w tym 18,5 mln zł dla najlepszych pomysłów – metod, substancji leczniczych, wynalazków, które powstają w jednostkach naukowo-badawczych. Podstawowe zadanie funduszu to znalezienie na rynku dobrze rokujących projektów w branży medycznej i stworzenie firm, których zadaniem będzie urynkowienie innowacyjnych projektów. Inwestycje Kapitałowe to nie tylko okazja zdobycia środków sięgających nawet 200 000 euro, lecz również wsparcia biznesowego w procesie inwestycyjnym – elementu niezbędnego do osiągnięcia własnego sukcesu w biznesie.

Dzięki wsparciu MARR S.A. w perspektywie czterech lat powstaną firmy, których technologie, rozwiązania lub produkty będą unikalne i niepowtarzalne zarówno w skali krajowej jak i europejskiej.

Fundusz „Inwestycje Kapitałowe”

Działający w MARR S.A. fundusz „Inwestycje Kapitałowe” od początku swojego istnienia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony podmiotów przedstawiających swój pomysł na biznes w oparciu o innowacyjne rozwiązania. Chęć urynkowienia swoich wynalazków zgłosiło dotychczas blisko stu pomysłodawców. Do realizacji zarejestrowano kilkadziesiąt projektów. Projekty związane są między innymi z branżami IT, chemiczną
i ochroną środowiska.

Kim są pomysłodawcy? To zarówno osoby zajmujące się nauką i teoretycznymi podstawami przyszłego biznesu, czyli naukowcy, pracownicy akademiccy, pracownicy jednostek badawczo-rozwojowych czy wynalazcy jak i osoby mające doświadczenie praktyczne w kierowaniu biznesem – przedsiębiorcy, specjaliści branżowi i kadra menadżerska. Zdarzają się również osoby, które w momencie składania formularza zgłoszeniowego pozostawały bez pracy.

Obecnie na etapie bardziej zaawansowanych prac i analiz jest kilkanaście projektów, z czego przewiduje się, iż w tym roku w wyniku zrealizowania dla części z nich procesu preinkubacji i procesu wejścia kapitałowego – uruchomione zostaną 4 spółki portfelowe funduszu.

Dlaczego MARR ?

Dla Funduszu Kapitałowego MARR S.A. liczy się przede wszystkim pomysł oraz wartości, jakie niesie z sobą dane innowacyjne rozwiązanie. Nasza rynkowa przewaga wynika również z możliwości form wsparcia w zakresie prac badawczych, analiz czy też audytów technologicznych, jakimi możemy wspomóc przyszłego innowacyjnego przedsiębiorcę. MARR S.A. jako doświadczony partner w biznesie daje gwarancję wiarygodności i rzetelności całego przedsięwzięcia.

Gruntowna weryfikacja ofert, zarówno od strony technicznej jak i finansowej, dają pewność stabilności projektowej oraz szansę na zyski przy bezpieczeństwie inwestowanych środków. Uruchomienie przez MARR S.A. kolejnego funduszu kapitałowego wysokiego ryzyka to realna szansa na zwiększenie poziomu innowacyjności i konkurencyjności firm w branży medycznej. Należy podkreślić, iż w perspektywie długoterminowej nowa forma wsparcia przedsiębiorstw, jaką są fundusze kapitałowe na stałe wpisze się w ofertę finansową MARR S.A.

Jak to działa?

Etap I

Pierwszy etap naboru to czas zgłaszania się pomysłodawców, posiadających innowacyjne koncepcje uruchomienia własnego biznesu wykorzystującego technologie ochrony zdrowia i inżynierii medycznej. Wybrane pomysły przejdą do drugiego etapu naboru, czyli wspólnej z MARR pracy nad całościowym opracowaniem analiz ekonomicznych, technologicznych oraz kompletnych biznesplanów wybranych projektów.

Etap II

W czasie trwania tego etapu specjaliści MARR udzielą pomysłodawcom doradztwa zarówno ekonomicznego, jak i technologicznego czy też prawnego koniecznego do stworzenia modelu biznesowego stanowiącego wstęp do zrealizowania ich pomysłów. Proces preinkubacji oznaczać będzie również możliwość wprowadzenia zmian i ulepszeń w technologiach i projektach, a jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w organizowanych przez MARR szkoleniach, warsztatach i seminariach, które dostarczą im wiedzę potrzebną do rozpoczęcia własnej działalności. Stwierdzenie, że dany uczestnik jest już gotowy do rozpoczęcia własnego biznesu, skutkować będzie zakończeniem etapu preinkubacji, którego zwieńczeniem będzie wycena technologii, know-how oraz innowacyjnego rozwiązania.

Etap III

Ostatni etap to dla każdego z uczestników pierwszy krok na drodze do wprowadzenia własnych pomysłów w życie, a tym samym osiągnięcia sukcesu w biznesie.

W tej części projektu dla najlepiej ocenionych pomysłów założone zostaną spółki, które od tego momentu zaczną działać w pełni samodzielnie, dysponując własnym kapitałem. MARR będzie posiadał w nich udziały nieprzekraczające wartości 200 tysięcy euro.

Agencja po osiągnięciu przez nowo powstałą firmę dojrzałości biznesowej wycofa swoje udziały, odsprzedając je udziałowcom, pomysłodawcom bądź inwestorowi strategicznemu lub na giełdzie.

Więcej informacji na temat Funduszu „Inwestycje Kapitałowe” MARR na stronie www.marr.pl

Pobieranie danych ...