MamBiznes.pl

Start-upy ze stajni PGNiG zdobywają szlify w USA

Pobieranie danych ...

Trwa ocena aplikacji zgłoszonych do III edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland. Już niedługo dowiemy się, które startupy będą miały szansę szkolić się pod okiem specjalistów z PGNiG. Tymczasem zwycięskie projekty z II edycji zbierają międzynarodowe doświadczenia na najlepszym uniwersytecie technologicznym świata podczas MIT Bootcamp w Bostonie.

Największe polskie spółki angażują się w budowę pozytywnego klimatu dla rozwoju innowacyjności w Polsce. Jednym z takich działań jest wspieranie start-upów. Na przykładzie PGNiG możemy przekonać się na czym to polega w praktyce.

Najlepsze startupy biorą właśnie udział w tygodniowym Bootcamp MIT w Bostonie. Szkolą się u amerykańskich specjalistów, nabywają doświadczenia i zyskują kontakty. Podobną ścieżką pójdą projekty zgłoszone w ramach III tury naboru. Projekt wspierany jest grantem uzyskanym w pilotażowym konkursie ScaleUp zrealizowanym w ramach rządowego programu Start in Poland.

SEPIN, Predictail i VortexOil mają potencjał by wkroczyć na ścieżkę globalnego rozwoju. SEPIN bardzo chwali sobie współpracę z PGNiG, ale na tym nie poprzestaje. Spółka poinformowała w ostatnich dniach, że w lipcu będzie obecna na Microsoft Inspire w Waszyngtonie, jednej z największych konferencji technologicznych na świecie.

Startupy, które dopiero zaczynają, ale mają ambicje podążać w podobnym kierunku, również mogą skorzystać ze wsparcia PGNiG. Spółka otworzyła niedaleko swojej głównej siedziby w Warszawie InnVento – pierwszy w Polsce inkubator startupów energetycznych.

W zamian za wiedzę, wsparcie ekspertów i dostęp do swojego zaplecza, chce zyskać nieszablonowe pomysły i innowacje, które pomogą prześcignąć konkurencję. Do 2022 roku koncern zamierza przeznaczyć na rozwój innowacji, współpracę ze start-upami i działalność badawczą ok. 680 mln zł.

To pierwszy inkubator przedsiębiorczości w branży naftowo-gazowniczej w Polsce. Autorski program PGNiG oferuje startupom wsparcie w początkowej fazie ich działalności. InnVento to nie tylko przestrzeń biurowa do pracy, ale także dostęp do ekspertów z grupy PGNiG oraz wsparcie doradców z zakresu prawa, księgowości i sprzedaży. Z oferty inkubatora będą mogli skorzystać młodzi naukowcy i przedsiębiorcy, którzy zajmują się rozwojem innowacyjnych technologii dla sektora energetycznego.

– Otwieramy u nas przestrzeń dla młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie. To dla nich przede wszystkim dobra okazja do zapoznania się ze specyfiką branży gazowniczej i rozwijania własnych pomysłów pod fachowym okiem. Jestem przekonany, że wsparcie naszych specjalistów pozwoli na opracowanie pożytecznych rozwiązań technologicznych i biznesowych – powiedział Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

InnVento ma 3 etapy: weryfikacja i ocena zgłoszeń do inkubatora, inkubacja wybranych do programu startupów, a następnie roll-out lub akceleracja, czyli osiągnięcie poziomu zaawansowania, który może skutkować nawiązaniem współpracy biznesowej z PGNiG.

WysokieNapiecie.pl

Pobieranie danych ...