MamBiznes.pl

Zarabia bawiąc się klockami

Pobieranie danych ...

Maciej Troszyński, student Politechniki Poznańskiej klockami bawi się nadal, a swoją pasją zaraża otoczenie. Aby połączyć przyjemne hobby z pożyteczną pracą postanowił w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości w Poznaniu otworzyć własną firmę. A jak można zarabiać na budowaniu z klocków? Maciek prowadzi warsztaty edukacyjne dla młodych robotwórców, dzieci w wieku od 10 do 16 lat, które lubią się bawić, uczyć nowych rzeczy i nie boją się wyzwań.

Klocki od zawsze stanowiły nieodłączny element dziecięcych zabaw. Każdy z nas pamięta godziny spędzone na budowaniu zamków z drewnianych klocków, kiedy to z wielkim zapałem układaliśmy jeden klocek na drugim tworząc coraz to większe budowle. Z czasem przyszedł czas na bardziej skomplikowane konstrukcje i klocki lego. Pirackie statki, zamki duchów, samoloty, wozy strażackie to tylko niektóre rzeczy, które budowaliśmy jako mali konstruktorzy. Tych chwil się nie zapomina. Dziś z klocków można stworzyć prawie wszytko – nawet prawdziwego robota.

Nie raz zdarzyło nam się marzyć o robocie, który coś dla nas zrobi, przyniesie nam pilota od telewizora, albo naciśnie jakiś guziczek. Nic trudnego, teraz takie rzeczy można zbudować z klocków i może to zrobić nawet nasze dziesięcioletnie dziecko. Jakie klocki są nam potrzebne? Aby stworzyć robota potrzebujemy klocków Lego Mindstorms, które posiadają wbudowany mikrokomputer, oraz zestaw czujników m.in. czujnik koloru, ultradźwiękowy czujnik odległości, dzięki któremu robot widzi otaczające go przeszkody, czujnik dźwięku, który pozwala mu reagować np. na klaśnięcie, oraz czujniki dotyku dzięki którym robot może wykonywać różne zadania. Lego Mindstorms to również prosty i intuicyjny język programowania zaprojektowany specjalnie na potrzeby klocków.

Nie ulega wątpliwości, że najlepsza nauka jest przez zabawę. Warsztaty programowania i budowy robotów są doskonałym uzupełnieniem szkolnej wiedzy, którą wykorzystuje się przy budowie i programowaniu najprawdziwszych robotów. Dzięki temu takie przedmioty jak matematyka i fizyka nie są już nudne. Lądowanie na obcej planecie, usuwanie awarii w reaktorze lub eksploracja zatopionego miasta to tylko kilka z wielu misji w których można wziąć udział. Takie zajęcia to wielka przygoda podczas której dzieci nawiązują nowe znajomości, uczą się pracy w zespole i przede wszystkim logicznego i twórczego myślenia tak potrzebnego przyszłym inżynierom i konstruktorom.

Zastanawiasz się jak zainteresować dziecko światem nowoczesnych technologii? Chcesz żeby w świecie przyszłości czuło się jak ryba w wodzie? Pragniesz aby odkryło w sobie pasję do poznawania otaczającego świata, a jednocześnie świetnie się bawiło? Nic trudnego zapisz je na kurs Trobot. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.trobot.pl

Alicja Kurlapska

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Pobieranie danych ...