Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Zaczynał od jednoosobowej działalności gospodarczej, teraz zadebiutuje na giełdzie. Mentzen SA rozpoczyna ofertę publiczną akcji

mentzen SA

W ubiegłym tygodniu Sławomir Mentzen ogłosił publicznie, że spełni swoje marzenie. Będzie nim debiut jego spółki na giełdzie. 6 marca rozpoczyna się oferta publiczna akcji skierowana do dużych inwestorów, a 18 marca wystartuje dla małych inwestorów.

Jeszcze w lutym Kancelaria Mentzen, która obsługuje przedsiębiorców, pochwaliła się przychodami na poziomie 21,5 mln zł wypracowanymi w ubiegłym roku. Firma zatrudniająca 120 osób wspiera klientów w doradztwie podatkowym, prawnym oraz obsłudze księgowej. W 2021 roku wprowadziła również usługę Mentzen+, czyli abonament na kompleksową obsługę firmy.

Dosłownie kilka dni temu Sławomir Mentzen ogłosił, że jest o krok bliżej spełnienia swojego marzenia biznesowego. Jego spółka akcyjna zadebiutuje na rynku NewConnect, a zostanie on poprzedzony ofertą publiczną akcji. W środę 6 marca rozpocznie się transza dla dużych inwestorów. Kilka dni później, bo 15 marca zostanie ustalona ostateczna cena sprzedaży za akcję, a 18 marca ruszy transza dla małych inwestorów.

„Misją Grupy Mentzen jest ułatwianie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Moją misją, przy kierowaniu spółką publiczną, będzie budowa zaufania wśród akcjonariuszy oraz prowadzenie na NewConnect w połowie br. Celem długoterminowym jest dołączenie do grona spółek z rynku głównego Giełdy Papierów Wartościowych, ale do tego potrzebna jest odpowiednio wysoka kapitalizacja, musimy więc najpierw odpowiednio urosnąć” – mówi Sławomir Mentzen, prezes zarządu Mentzen SA.

Mentzen SA zadebiutuje na giełdzie

Jeszcze w 2011 roku Sławomir Mentzen rozpoczynał swoją działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Znaczny wzrost przychodów nastąpił w 2019 roku, kiedy kancelaria skupiła się na uldze IP BOX, głównie przeznaczonej dla branży IT. Dzięki tej działalności udało im się zaoszczędzić ponad 70 mln zł dla klientów.

W 2021 roku zdecydowano się wprowadzić model subskrypcyjny pod nazwą „Mentzen+”, dzięki której przedsiębiorcy mogą liczyć na kompleksową obsługę prawną i podatkową w ramach abonamentu. Ostatnie lata skupiały się na ustrukturyzowaniu działalności, a pod koniec 2023 roku zawiązano spółkę akcyjną.

„Wprowadzenie spółki na giełdę zawsze było moim marzeniem, to kolejny ważny punkt na liście moich biznesowych celów. Liczę, że inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup akcji Mentzen SA staną się moimi sojusznikami i będą spółce pomagać, ponieważ – w pewnym sensie – to będzie także ich biznes” – mówi Sławomir Mentzen.

Przy okazji ogłoszenia szczegółów oferty publicznej akcji, w prezentacji inwestorskiej zaprezentowano, które filary biznesu przynoszą największe przychody kancelarii. Ponadto, pokazano ile obecnie jest klientów opłacających subskrypcje.

przychody Kancelarii Mentzen

Źródło: Prezentacja inwestorska

Spółka zamierza poszerzać swoje usługi, zapewniające synergię dla klienta. Mowa o doradztwie biznesowym, marketingowym, pośrednictwie finansowym oraz pozyskiwaniu dotacji. W planach jest również prowadzenie szkoleń czy webinariów.

Szczegóły oferty publicznej akcji

Oferta obejmie sprzedaż od 150 tys. do 350 tys. akcji, spośród 1 mln wszystkich akcji. Cena za jedną akcje zostanie ustalona w ramach procesu budowy księgi popytu, która rozpocznie się 6 marca. Wyniesie ona między 32 a 36 zł, co oznacza wycenę spółki na poziomie 32-36 mln zł. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie publicznej akcji jest Dom Maklerski INC. Mentzen SA planuje debiut na NewConnect w połowie 2024 roku.

W zależności od ustalonej ceny i liczby ostatecznie oferowanych akcji, wartość oferty wyniesie od 4,8 mln zł do 12,6 mln zł. Wśród planów dla akcjonariuszy spółka podkreśla chęć wypłaty dywidendy.

Warto przeczytać: Kancelaria Mentzen wspierająca przedsiębiorców w doradztwie podatkowym notuje rekordowe przychody

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.