Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

6 inwestycji o łącznej wartości ponad 33 mln zł. Podsumowanie marca w funduszach VC

pfr ventures

W marcu wartość inwestycji na polskim rynku funduszy VC przekroczyła 33 mln zł. PFR Ventures podsumowuje miniony miesiąc.

6 inwestycji o łącznej wartości 33,4 mln zł, z czego dwie rundy były dwucyfrowe. Tak kształtował się polski rynek VC w ubiegłym miesiącu. Mimo że marzec był dłuższym miesiącem, to w lutym odnotowano 8 inwestycji, gdzie łączna wartość przekroczyła 55 mln zł. Największe transakcje w marcu objęły SP Tech Soultions oraz Livespace.

Warto przeczytać: Level2 Ventures inwestuje w kolejny startup. AutoMEE otrzyma wsparcie od funduszu

Inwestycje w marcu

Jeszcze pod koniec marca informowaliśmy o zakończonej rundzie w SP Tech Solutions. Była to największa inwestycja minionego miesiąca, ponieważ opiewała na 12 mln zł. W optymalizację procesów w transporcie kolejowym uwierzył fundusz Vinci HiTech. Kapitał zostanie przeznaczony na intensyfikację działań mających na celu ekspansję międzynarodową. W planach jest zwiększenie zespołu o 50%. Spółka chce pozyskać nowych specjalistów w dziedzinie sprzedaży, marketingu oraz, co najważniejsze, programistów.

Kolejna runda należała do Livespace, który pozyskał 10 mln zł finansowania. Nowym inwestorem został fundusz INVentures. Spółka od ponad 10 lat dostarcza handlowcom narzędzia CRM, które ułatwiają ich codzienną sprzedaż. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój produktu, tak by właściwie przygotować go do wejścia na kolejne europejskie rynki.

6 mln zł pozyskał startup Smartschool, który od września 2023 roku z powodzeniem funkcjonuje na rynku amerykańskim. Jednym z narzędzi dedykowanym na rynek amerykański jest Yoko, czyli asystentka AI. Jej zadaniem jest przygotowanie uczniów do SAT, czyli testu dla uczniów szkół średnich, którego wynik ma kluczowe znaczenie przy rekrutacji na studia.

Kolejna runda na poziomie 5 mln zł objęła Mass Loop. Startup produkuje urządzenia do recyklingu, a w gronie inwestorów znaleźli się AIP Seed, ASP Capital oraz Aleksander Szalecki. Zdecydowanie mniejszą kwotę, bo około 400 tys. zł pozyskał Polmedi. Przyciągnął on czeskiego dystrybutora wyrobów medycznych.

Ostatnia runda objęła autoMEE, jednak nie podano kwoty inwestycji od funduszu Level2 Ventures. Firma oferuje autorską platformę do optymalizacji i automatyzacji procesów biznesowych dla sektora MŚP. Dzięki temu rozwiązaniu mniejsze podmioty zyskują dostęp do rozwiązań optymalizacyjnych zarezerwowanych wcześniej dla dużych graczy.

Warto przeczytać: „Eleven Labs pokazuje, że jednorożca można zbudować w kilkanaście miesięcy” – rozmowa z Maciejem Ćwikiewiczem, prezesem PFR Ventures

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.