Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Biedronka wybrała polski startup z obszaru HR Tech do współpracy przy procesach rekrutacyjnych

Biedronka

Staffly, polski startup działający w obszarze HR Tech, nawiązał współpracę z Biedronką. Firma będzie wspierać proces rekrutacyjny w sieciach sklepów należących do Jeronimo Martins.

W ostatnim czasie nie milknie echo „wojny cenowej” pomiędzy Biedronką a Lidlem. Jednak tym razem informujemy o sukcesie polskiego startupu, który nawiązał współpracę z dużym graczem, jakim jest Biedronka. Spółka podkreśla, że sieć sklepów rzadko decyduje się na kooperacje ze startupami. Staffly będzie wspierać proces rekrutacyjny, dzięki czemu Biedronka przyspieszy selekcje w rekrutacjach masowych oraz znacznie obniży rotację personelu.

„Technologia Staffly doskonale wpisuje się w kontekst wdrażania nowoczesnych technologii rekrutacyjnych usprawniających codzienną pracę rekruterów związaną z selekcją najlepszych kandydatów. Jesteśmy podekscytowani móc ogłosić to, że największy pracodawca w Polsce, czyli Biedronka, staje się naszym klientem. Ta współpraca to krok milowy dla naszego rozwoju” – mówi Filip Sobel, CEO Staffly.

Warto przeczytać: Ambitne plany polskiego startupu. Boxmarket zamierza podbić europejskie rynki opakowań

Biedronka x Staffly

Jeronimo Martins jest właścicielem sieci sklepów Biedronka. Na koniec III kwartału 2023 roku w Polsce funkcjonowało 3 473 placówek pod znanym, żółtym szyldem. Aby usprawnić proces rekrutacyjny, Biedronka zdecydowała się podjąć współpracę ze startupem Staffly. Działa on w obszarze HR Tech i zamierza usprawnić selekcję przy rekrutacjach masowych oraz znacząco obniżyć rotację personelu.

Dzięki współpracy, polski startup otrzyma od Biedronki zestaw krótkich i personalizowanych testów rekrutacyjnych. Badają one osobowość oraz culture-fit potencjalnych pracowników.

„Narzędzie Staffly stworzył dedykowany zespół badawczy – psychometra, dr psycholog, socjolog, statystyk i trener kariery. Staffly technologicznie integruje się z systemem do rekrutacji Biedronki SAP Success Factors. Proces wysyłki badania do kandydatów jest automatyczny za pomocą SMS oraz mail, a średni czas wypełnienia testu przez aplikujących to ok. 7 minut” – czytamy w komunikacie Staffly.

Po wypełnieniu testu, kandydat otrzymuje natychmiastową informację zwrotną o jego wynikach. Ponadto, również rekruterzy mają bezpośredni wgląd do systemu, w którym prowadzą proces rekrutacyjny. Współpraca Biedronki ze Staffly ma na celu przyspieszenie doboru odpowiednich kandydatów do pracy. Jest to kluczowe do dalszego rozwoju znanej sieci handlowej w Polsce.

„Przed oficjalnym rozpoczęciem współpracy, przeprowadzony został trzymiesięczny pilotaż obejmujący testy na kilku tysiącach kandydatów. Wyniki i analiza pilotażu potwierdzają, że zastosowanie technologii Staffly doprowadziło do trzykrotnie niższej rotacji wśród najlepiej dopasowanych kandydatów” – podkreśla polski startup.

Zarówno Biedronka jak i Staffly są przekonane, że współpraca wpłynie na całą branżę handlową w Polsce. Dotychczas Staffly oferowało swoje narzędzie takim markom jak Action, T-Mobile, a nawet PKP Intercity. Jeszcze w grudniu 2023 roku startup pozyskał finansowanie od funduszu Freya Capital, choć nie podano dokładnej kwoty inwestycji.

Warto przeczytać: Rynek brytyjskich jednorożców kurczy się od dłuższego czasu. Brakuje finansowania na innowacyjne technologie

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.