Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

edrone, system dedykowany e-commerce, z kolejną rundą finansowania. Fundusze zainwestowały 20 mln zł

e-commerce

Od 2016 roku edrone rozwija system dedykowany dla sklepów e-commerce. Obecnie jest on wykorzystywany głównie w Polsce i Brazylii, a teraz spółka pozyskała 20 mln zł finansowania.

edrone tworzy system Marketing Automation i CRM, czyli system do automatyzacji marketingu i zarządzania relacjami z klientami. Jest on dedykowany e-commerce i obecnie firma współpracuje już z blisko 2 tys. sklepami internetowymi, głównie z Polski i Brazylii. W ramach kolejnej rundy finansowania udało się pozyskać 20 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na rozwój oddziału w Brazylii oraz zwiększenie zespołu.

„W 2023 roku podwoiliśmy przychody w Brazylii. Nowo pozyskane fundusze pozwolą nam  przyspieszyć działania na tym rynku. Skupimy się również na poprawie procesów biznesowych w Polsce, a kolejne inwestycje w produkt, pozwolą nam jeszcze lepiej wykorzystywać możliwości automatyzacji ze wsparciem sztucznej inteligencji” – mówi Michał Blak, Co-Founder i CEO edrone.

Spółkę wsparły fundusze: INventures, Mueller Medien, Atmos i PortfoLion. Sam INventures przeznaczył na inwestycję 10 mln zł. edrone już w ubiegłym roku osiągnął wycenę na poziomie 120 mln zł.

Warto przeczytać: Fundusze venture capital ograniczyły finansowanie startupów w 2023 roku. Sytuacja może się niedługo poprawić

Narzędzie dla e-commerce od edrone

Edrone, z siedzibą w Krakowie działa na rynku od 2016 roku. Tworzy narzędzie dla e-commerce wspierające automatyzację marketingu oraz zarządzanie relacjami z klientami. Z usług polskiej firmy korzysta już blisko 2 tys. klientów, zarówno z Polski jak i Brazylii. System edrona wspomaga sklepy internetowe w wysyłce automatycznych wiadomości, aby podnieść konwersję z każdej wizyty. Zajmuje się również budową bazy subskrybentów, rekomenduje produkty i odzyskuje porzucone koszyki.

„Od 2020 roku systematycznie rozwijamy nasz dział R&D, który ma na celu budowanie trwałej przewagi technologicznej. W ostatnim roku wprowadziliśmy do systemu nowe funkcje oparte na Generative AI, które skutecznie wspomagają pracę naszych klientów. W bieżącym roku zamierzamy kontynuować rozwój w tej właśnie dziedzinie” – dodaje Maciej Mendrela, CTO.

Obecnie firma liczy ponad 150 pracowników, w oddziale Krakowie oraz Sao Paolo, w Brazylii. W 2024 roku planowane jest zatrudnienie kolejnych 70 osób do zespołu oraz dalsze prace nad produktem. Warto podkreślić, że edrone został już kilkukrotnie wyróżniony na rynku. Spółka została nagrodzona w 2023 nagrodą Mobile Trends za najbardziej innowacyjny produkt. Natomiast rok wcześniej G2, największa platforma z recenzjami oprogramowania, wyróżniła firmę nagrodą w kategorii Best Commerce Products.

Zespół z Brazylii

edrone

Kolejna runda finansowania

W ramach nowej rundy finansowania, edrone pozyskał 20 mln zł na zwiększenie zatrudnienia. Spółkę dofinansował m.in. poznański fundusz INventures, który wspiera firmy na różnym etapie rozwoju. Jest to już 9. inwestycja funduszu VC.

„Produkt, metryki biznesowe oraz pomysł na rozwój międzynarodowy, zyskały nasze uznanie. To, co wyróżnia edrone i daje mu potencjał do rozwoju, to skuteczne zarządzanie. W edrone doskonale funkcjonuje delegacja odpowiedzialności kluczowym osobom w firmie. Rekrutują wyjątkowe talenty i wykorzystują potrzebne kompetencje” – mówi Katarzyna Dąbrowska, prezeska zarządu INventures.

Pierwszy inwestor edrone pojawił się w 2020 roku, który wsparł spółkę kwotą 2,5 mln dolarów. W połowie 2022 roku wśród inwestorów pojawił się Atmos Ventures oraz Muller Medien. Obydwa fundusze wzięły udział również w najnowszej rundzie finansowania. Zainwestowały one przez konwersję kapitału dłużnego na udziały. Po inwestycji, założyciele spółki, czyli Michał Blak oraz Rahim Blak nadal posiadają 60% udziałów w edrone.

Źródło grafik: edrone

Warto przeczytać: Pół miliona dolarów dla polskiego startupu Codejet. Firma pozyskała środki w ramach drugiej rundy finansowania

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.