Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Mazovian Startup szansą na wsparcie dla innowacyjnych startupów. Ruszyła IV edycja programu

Mazovian Startup

Fundacja Youth Business Poland (YBP) wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego organizuje kolejną edycję Mazovian Startup. To szansa na pozyskanie wsparcia finansowego i merytorycznego dla nowatorskich startupów.

Youth Business Poland to fundacja będąca częścią sieci programów Youth Business International. Międzynarodowa sieć wspiera rozwój przedsiębiorczości w 52 krajach świata. Misją YBP jest wsparcie młodych, kreatywnych ludzi tak, by rozwijając swój potencjał, tworzyli stabilne firmy i kreowali nowe miejsca pracy. Fundacja organizuje również program Mazovian Startup. Daje on szansę na uzyskanie wsparcia dla innowacyjnych startupów, co może znacząco pomóc w ich rozwoju.

Mazovian Startup

Środki finansowe dostępne w programie pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, który jest jego współorganizatorem. IV edycja Mazovian Startup przeznaczona jest dla przedsiębiorców z sektorów: IT/ICT, logistyka, foodtech (żywność), fintech (finanse i technologia), zdrowia, edukacji, przemysłu, rolno — spożywczych, ochrony środowiska i sztucznej inteligencji.

Oprócz środków finansowych program zapewnia także możliwość otrzymania wsparcia merytorycznego. Partnerzy strategiczni wydarzenia często angażują się w rozwój najciekawszych projektów poprzez udostępnienie swojej wiedzy i kontaktów biznesowych. Należą to nich między innymi: ROHLIG SUUS Logistics, PwC i Carrefour. Sam program to również szereg pobocznych inicjatyw, takich jak warsztaty i spotkania, na których przedstawiane są możliwości rozwoju dla startupów z Mazowsza.

Rekrutacja trwa

Zapisy do programu ruszyły i potrwają do 30 kwietnia 2024 roku. Po ich zakończeniu jury programu oceni i wybierze 30 najlepszych projektów. Uzyskają one wsparcie mentorów i potencjalnych inwestorów, a także szansę na otrzymanie finansowania na rozwój. Finałowa pula nagród to 75 000 zł. 

Warto przeczytać: Level2 Ventures inwestuje w kolejny startup. AutoMEE otrzyma wsparcie od funduszu

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.