Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polska spółka dostrzeżona przez szwajcarski fundusz. QAI Ventures wesprze Quantum Blockchains

Quantum Blockchains

Quantum Blockchains została wybrana jako jedna z 5 spółek do akceleracji szwajcarskiego funduszu QAI Ventures. To ważne wyróżnienie dla polskiej firmy.

Quantum Blockchains to spółka z Lublina. W swojej działalności kieruje się dwoma celami: zwiększeniem bezpieczeństwa blockchain i wspieraniem szerszego przyjęcia kryptografii kwantowej. Startup tworzy zespół ośmiu naukowców i programistów. W ciągu dwóch lat opracował on Quantum Secured Blockchain, czyli urządzenie przeznaczone do postkwantowej dystrybucji klucza i generator entropii kwantowej.

Oprócz QSB spółka oferuje interfejs API entropii kwantowej, usługi konsultingowe w dziedzinie kryptografii odpornej na kwanty oraz dostęp do kompleksowej bazy wiedzy na temat kryptografii kwantowej.

QAI Ventures zainwestuje w Quantum Blockchains

Rozwój spółki możliwy jest dzięki wsparciu zewnętrznych inwestorów. Do tej pory udało mu się pozyskać dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wsparcie w formie inwestycji w fazie zalążkowej udzielił jej także warszawski fundusz VC LT Capital.

Działalność Quantum Blockchains zyskała również uznanie wśród zagranicznych inwestorów. Firma została właśnie wybrana jako jeden z pięciu projektów, w który zainwestuje szwajcarski fundusz z obszaru technologii kwantowych QAI Ventures.

W ramach jego programu akceleracyjnego każdy z uczestników otrzyma dofinansowanie o wartości do 200 tys. CHF. Dodatkowo proces akceleracji kończy się finalnym wsparciem inwestycyjnym funduszu Redstone QAI Quantum Fund. Jego wartość oscyluje w granicach od 500 tys. do 2 mln CHF.

Źródło grafiki: Quantum Blockchains

Warto przeczytać: Powstaje 45AI. Nowa spółka wykorzysta sztuczną inteligencję w rozwiązaniach marketingowych

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.