Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski anioł biznesu współtworzy startup Proofs. Pomoże firmom zniwelować problemy sprzedażowe

Proofs

Jak podaje portal Sifted, Bartek Pucek, anioł biznesu wspierający ElevenLabs, Ramp i Alokai, współtworzy startup Proofs. Rozwiązanie, które dostarcza, pomoże firmom tworzącym oprogramowanie przyspieszyć procesy poprzedzające sprzedaż.

Startup Proofs za swój cel stawia pomoc firmom tworzącym oprogramowanie API dla klientów. Są one spersonalizowane dla konkretnych odbiorców i usług oraz zawierają indywidualne rozwiązania i funkcje. Ich działanie i kompatybilność z potrzebami klienta testowane są w postaci aplikacji sprawdzającej koncepcję (POC). Czasochłonny proces jej tworzenia mają za zadanie usprawnić rozwiązania proponowane przez startup Proofs.

Warto przeczytać: TikTok dla młodych piłkarzy. 4GOAL.app to jeden z niewielu polskich startupów z branży sport-tech

AI usprawni kolejny proces

Zdaniem Pucka samo tworzenie aplikacji POC to proces, który obecnie zajmuje miesiące. Dodatkowo wiąże się z przeznaczeniem na ten cel ogromnych kosztów. W przypadku gdy zaproponowane przez twórcę oprogramowania rozwiązanie nie zyska zainteresowania klienta, konsekwencje ponosi głównie dostawca. 

Rozwiązanie Proofs to oprogramowanie AI, które umożliwia stworzenie aplikacji POC na żądanie klienta w zaledwie kilka minut. Koszt tego typu działania to zaledwie kilkaset dolarów. Dzięki temu twórca oprogramowania zyskuje czas i środki do obsłużenia większej ilości klientów. Także potencjalny kontrahent szybciej uzyskuje informację, czy oferowane rozwiązanie spełnia jego oczekiwania.

Fundusze VC wspierają Proofs

Jak informuje portal Sifted, Pucek założył startup Proofs wraz ze Zbigniewem Sobieckim, który pełni w nim funkcję dyrektora ds. technologii. Obecnie firma zatrudnia osiem osób, a jej siedziby znajdują się w Warszawie i San Francisco. Startup ma ambicję stać się stałym elementem procesu sprzedaży oprogramowania.

„Zakładamy, że w przyszłości model skierowany bezpośrednio do potencjalnego klienta, wspierany przez agentów AI, będzie najpopularniejszą metodą sprzedaży oprogramowania. Chcielibyśmy, aby Proofs były tego podstawą” – mówi portalowi Sifted Bartek Pucek.

Startup zamknął rundę przedsprzedażową wsparciem o wartości 2,6 mln dolarów. Przewodził jej fundusz Digital East Fund, należący do niemieckiego VC Earlybird. Oprócz tego wzięli w niej udział polski fundusz VC Expeditions Fund oraz amerykańskie fundusze VC Step Function Ventures i RTP Global.

Warto przeczytać: 10 mln zł pozyskane od partnerów przez Plenti. Sukces programu PlentiPartners

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.