Technologie, które pomagają zmniejszyć negatywny wpływ działalności na środowisko, zyskują na znaczeniu. Jest to szczególnie ważne w perspektywie celów zrównoważonego rozwoju, które coraz częściej w swoją działalność wpisują przedsiębiorstwa. Wciąż jednak widoczne są różnice pomiędzy polityką ESG w Polsce a zachodnimi firmami.
„Nie ukrywam, że spotykamy się z przedsiębiorcami, którzy są wręcz źli, że nałożono na nich nowe obowiązki. Jednak takie spotkania pomagają zwiększyć świadomość, jakie korzyści mogą czerpać ze zrównoważonego rozwoju. Przyjmując zasady związane z ESG firmy mogą zwiększyć swoją konkurencyjność oraz efektywność, a dodatkowo wprowadzić odczuwalne oszczędności” – mówiła w wywiadzie dla MamBiznes Magdalena Stelmach, założycielka Redigo Carbon.
Warto przeczytać: „Zrównoważony rozwój nie stanowi problemu, a jest szansą dla biznesu” – Magdalena Stelmach, założycielka Redigo Carbon
PARP ze wsparciem dla branży Greentech
Te ma szanse zniwelować nabór do projektu realizowanego przez PARP. Będzie trwać od 3 do 24 września 2024 roku. Udział w nim będą mogły wziąć startupy z branży Greentech (Cleantech), a więc tworzące technologie, które pomagają zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Projekty muszą funkcjonować od co najmniej jednego roku obrachunkowego, jednak nie dłużej niż pięć pełnych lat obrachunkowych.
Projekt START-UPS ARE US polega na organizacji krótkoterminowych programów bilateralnych. Wsparcie to szkolenie, które jest realizowane w Polsce oraz wyjazdowe misje zagraniczne. Podczas nich uczestnicy poznają funkcjonowanie tamtejszego środowiska startupowego, nawiążą kontakty z lokalnym środowiskiem biznesu i potencjalnymi kontrahentami. Możliwe będzie również wzięcie udziału w wybranych targach i konferencjach.
Szczegóły programu są dostępne na stronie PARP. Szacowany koszt wsparcia na jednego uczestnika ma wynieść 200 tys. zł.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)