Platforma logopedyczna łącząca sztuczną inteligencję z gamifikacją. Została ona opracowana we współpracy z logopedami, inżynierami AI, ale również specjalistami branży gier. Wykorzystanie tych wszystkich aspektów pozwala na analizę wady wymowy dzieci oraz przygotowanie spersonalizowanej terapii w formie gier mobilnych.
„Dzięki połączeniu terapii, technologii, gamingu i storytellingu, Pogaduszki oferują zupełnie nowe podejście do terapii logopedycznej. Platforma jest przyjazna dla dzieci, rodziców i bardzo wygodna dla logopedów” – mówi Izabela Dębińska, Dyrektorka ds. Logopedii.
Startup w ramach nowej rundy inwestycyjnej przyciągnął fundusz Simpact Ventures. Po raz kolejny wsparcia również udzielił SMOK Ventures. Nie udzielono informacji ile kapitału udało się pozyskać.
Warto przeczytać: Litewski startup Biomatter rozwinie system projektowania białek. Pozyskał dodatkowe środki na rozwój
Pogaduszki ze wsparciem finansowym
Platforma logopedyczna stworzona przez startup Pogaduszki łączy możliwości sztucznej inteligencji z gamifikacją. AI pomaga tutaj zdefiniować problemy dzieci z wadą wymowy i przygotować odpowiednią terapię. Platforma Pogaduszki zadebiutuje wraz z początkiem roku szkolnego 2024, a jej wersja MVP została przetestowana już na ponad 1200 dzieciach.
Aplikacja zdobyła wiele nagród, w tym „Orła Innowacji” dziennika Rzeczpospolita, podium w programie grantowym ING, udział w akceleratorze InCredibles Sebastiana Kulczyka oraz zwycięstwo w zeszłorocznej edycji ReaktorX, europejskiego akceleratora stworzonego przez SMOK Ventures.
„Pozyskane środki umożliwią nam rozbudowę własnego zespołu deweloperów i inżynierów AI, kolejną, finalną już iterację naszego autorskiego algorytmu AI, który diagnozować będzie wady wymowy u dzieci. Dzięki środkom od Simpact VC i SMOK VC konkretyzujemy też terminy premier aplikacji w innych niż Polska krajach. Więcej szczegółów podamy wkrótce” – powiedział Jakub Śledź, szef działu produktowego i design Pogaduszki.
Wsparcia w nowej rundzie finansowej udzieliły Simpact Ventures i SMOK Ventures. „Problemy logopedyczne dotykają 10% dzieci na całym świecie – diagnozą i wsparciem objętych jest tylko część z nich. Pogaduszki to świetny przykład na potencjał ogromnej skali przy działaniu w niszowym rynku, a jednocześnie rozwiązanie, które przynosi istotny wpływ społeczny. Logopedia była do tej pory dosyć mało zdigitalizowanym i działającym w oparciu o tradycyjne i czasami przestarzałe metody, obszarem. Pogaduszki mają szansę to zmienić w skali globalnej” – dodaje Jacek Ostrowski, Partner w Simpact Ventures.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)